ثبات در طلای جهانی

0
19
به گزارش Consbank، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و ۱۰۸۹ دلار معامله شد.

بازارهای آمریکایی روز جاری به مناسبت تعطیلات مارتین لوترکینگ تعطیل بودند با این همه آخرین بهای معاملات هر اونس طلا برای تحویل در فوریه در بازار نیویورک با ۰٫۱ درصد کاهش، ۱۰۸۹ دلار بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، طلا از ابتدای سال ۲۰۱۶ تحت تاثیر کندی اقتصادی چین که بازارهای مالی جهان را بهم ریخته و باعث شکل گیری تقاضا برای دارایی‌های امن شده، صعود کرده است و قیمتش از ماه دسامبر که به پایین‌ترین سطح در پنج سال گذشته افت کرده بود، بهبود یافته است.

با این همه صعود طلا روز دوشنبه در پی بهبود بازارهای سهام چین و ریزش کمتر قیمت نفت، محدود شد. همچنین به گفته تحلیلگران، تقاضای فیزیکی ضعیف از سوی مصرف کنندگان طلا در کشورهای چین و هند که بزرگترین خریداران طلا در دنیا به شمار می‌روند، پتانسیل صعود این فلز ارزشمند را محدود کرده است.

آمارهای گردآوری شده از سوی بلومبرگ نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران برای ششمین بار در هفت روز گذشته به دارایی‌های خود در صندوقهای سرمایه گذاری طلا افزوده‌اند و این دارایی‌ها روز جمعه ۴٫۴ تن افزایش یافت و به ۱۴۸۹٫۱ تن رسید که بالاترین سطح از اوایل دسامبر بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱٫۴ درصد افزایش، به ۱۴٫۱۵ دلار رسید. هر اونس پالادیم با ۱٫۹ درصد افزایش، به ۵۰۴ دلار رسید در حالیکه هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۱٫۷ درصد افزایش، ۸۳۵ دلار معامله شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید