در‌های هوشمند

0
6
به گزارش Consbank، اهمیت این بخش از خانه می‌طلبد تا توجه بیشتری نسبت به شیوه کارایی و امکانات موجود در آن پیش‌بینی شود و همین مقوله آغازگر فصل تازه‌ای در صنعت ساخت در‌ها و دروازه‌ها بوده است. 
محصولاتی که به‌لطف پیشرفت فناوری‌های هوش مصنوعی بستر تحولات متنوعی بوده‌اند. والری کوژنفسوف (Valerii Kuznetsov) متخصص خلاق آمریکایی در‌هایی هوشمند طراحی کرده است که از صاحب خانه حین حوادث ناگهانی نظیر ورود افراد غریبه، آتش‌سوزی و حوادثی مشابه محافظت می‌کند. این در عجیب در حقیقت صفحه شیشه‌ای بسیار مقاومی است که به‌صورت شخصی‌ساز حالت مات، تیره و شفاف به‌ خود می‌گیرد تا کاربر بتواند به نحو مورد نظر از آن بهره ببرد. 
همچنین بر روی این در ویژه دوربینی قرار دارد که چهره و ویژگی‌های بصری صاحب خانه و اعضای خانواده را شناسایی می‌کند و نسبت به آن‌ها کنش و واکنشی از قبیل باز شدن و اطلاع‌رسانی به باقی ساکنان نشان می‌دهد. همچنین در صورت حضور حیوانات خانگی این در به سرعت حیوان را می‌شناسد و از در کوچک آن را به خانه راه می‌دهد. 
از دیگر امکانات جالب این در باید به اپلیکیشنی اشاره کنیم که ضمن امکان مدیریت از راه دور، کاربر می‌تواند به جریان عبور و مرور به خانه در تلفن همراه خود نظارت داشته باشد. در نهایت باید به آپشن تغییر رنگ این درها اشاره کرد که امکان بسیار مناسبی در جریان هماهنگ‌سازی رنگ در با دیوار و ساختار کلی خانه محیا می‌کند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید