پیش بینی وضع هوای کشور

0
9

به گزارش Consbank، براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی امروز در سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود این موج روز پنج شنبه در سواحل شرقی خزر و شهرهای شمالی در شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده خواهد شد.
روز پنج شنبه با تقویت جریانهای جنوبی و گذر موج تراز میانی جو دربرخی مناطق جنوب شرق، در جنوب استان سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی با رعدو برق و وزش باد پیش بینی می شود که در روز جمعه بر مقدار بارش ها در جنوب شرق کشور افزوده می گردد و علاوه بر سیستان و بلوچستان، بخشهایی جنوب کرمان و شمال هرمزگان را نیز فرا می گیرد.
 طی روزهای پنج شنبه و جمعه در مناطق ساحلی خلیج فارس و تنگه هرمز وزش باد پیش بینی می شود که در برخی نقاط با گرد و خاک همراه خواهد بود و خلیج فارس دراین مدت مواج پیش بینی می شود.
همچنین روز جمعه با فعالیت موج دیگری در سواحل غربی دریای خزر ابرناکی و بارش باران پیش بینی می شود که بارش در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود. 
از روز پنج شنبه و طی روز جمعه در نوار شمالی کشور روند کاهش دما پیش بینی می شود که در برخی مناطق شمال شرق کشور کاهش دما در روز جمعه ۲ تا ۶ درجه خواهد بود. 
از بعد از ظهر روز چهارشنبه و اوایل وقت روز پنجشنبه به سبب وزش باد تا حدودی از غلظت غبار در تهران کاسته می شود.
کاهش دما در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور
امیرحسین نقشینه کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور عنوان کرد: طی امروز و فردا موجی از نوار شمالی کشور عبور خواهد کرد و در سواحل دریای خزر انتظار بارش های پراکنده باران را خواهیم داشت .
وی گفت: فردا با تقویت جریانات جنوبی در جنوب شرق کشور و در جنوب استان سیستان و بلوچستان شاهد رگبار پراکنده همراه با وزش باد و رعد و برق خواهیم بود.
نقشینه اظهار داشت: در روز پنج شنبه شاهد کاش دما در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور خواهیم بود .
این کارشناس هواشناسی در پایان، دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات ۱۲ درجه سانتی گراد اعلام کرد.
بارش های پراکنده در ساحل دریای خزر رخ می دهد+جدول

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید