آخوندی برای توضیح درباره ابهامات طرح جامع مسکن به کمیسیون عمران مجلس می‌آید

0
به گزارش Consbank علی نعمت چهاردولی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه طرح جامع مسکن هنوز کامل نشده و نواقص و ابهاماتی دارد، افزود: طرح جامع مسکن باید زمانی رونمایی شود که به این  سوالات  و ابهامات پاسخ داده شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در تشریح سوالات و ابهامات طرح جامع مسکن، تصریح کرد: ابهام اول تعریف هدف دقیق این طرح است، وزارت راه و شهرسازی باید دقیقا معلوم کند برای خانه دار کردن اقشار مختلف جامعه به ویژه کسانی که توان مالی مناسبی ندارند، چه برنامه عملیاتی دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس، افزود: باید مشخص شود با چه روش و راهکاری،  افراد نیازمند،صاحب خانه خواهند شد، آیا قرار است برای این افراد خانه ای ساخته و به آنها تحویل داده شود و یا اینکه قرار است به آنها تسهیلات ساخت و یا خرید مسکن بدهند؟

این نماینده مردم در مجلس نهم ،گفت: ابهام بعدی مربوط به این است که مجری اصلی طرح جامع مسکن کیست، آیا وزارت راه و شهرسازی قرار است این طرح را اجرا کند و  یا اینکه این ماموریت به تعاونیها و خود مالکان واگذار خواهد شد؟

وی ادامه داد: موضوع بعدی تعیین محل اجرای طرح جامع مسکن است، آیا این طرح در بافت های فرسوده پیاده سازی می شود و یا اینکه مشابه مسکن مهر در حواشی شهرها و بیرون از شهرها قرار است عملیاتی شود؟

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه هنوز بعد از گذشت ماه ها از بررسی اولیه پیش نویس طرح جامع مسکن و اعلام ابهامات و سوالات از سوی اعضای کمیسیون عمران مجلس،  وزارت راه و شهرسازی پاسخی برای این موارد ارائه نکرده است، تصریح کرد: با این شرایط تاخیر در رونمایی از طرح جامع مسکن را باید به فال نیک گرفت.

چهاردولی گفت: دولت باید ابتدا به ابهامات و سوالاتی که در رابطه با طرح جامع مسکن وجود دارد پاسخ مشخص بدهد و  بعد از آن در تدارک رونمایی از این طرح باشد چرا که تنها در این صورت است که طرح جامع مسکن در صحن علنی مجلس رای و نظر مثبت نمایندگان را جلب می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: بعد از گذشت ماهها هنوز به هیچ کدام از این ابهامات پاسخی داده نشده و در صورت ادامه این وضعیت بهتر است طرح جامع مسکن اصلا رونمایی نشود چرا که با وجود نواقص و اشکالات متعدد در طرح اجرای آن نتیجه‌ای نخواهد داشت.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با یادآوری  بررسی عملکرد ۶ ماهه  وزارت راه و شهرسازی در جلسه روز سه شنبه کمیسیون عمران، گفت: در این جلسه که با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی برگزار می شود، مجددا بر تکمیل و رفع ابهامات طرح جامع مسکن قبل از رونمایی از این طرح تاکید خواهیم کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.