آزمایشگاه «بوتیا» عیار پروفیل‌های «یو پی وی سی» را محک می‌زند

0

همزمان با تاسیس کارخانه بوتیا صنعت (تولیدکننده انواع پروفیل‌های «یو پی وی سی» و شیشه‌های دوجداره) آزمایشگاه پلیمر این شرکت نیز در سال ۱۳۸۴ راه‌اندازی شد. این آزمایشگاه با همکاری مدیریت مجموعه و بهره‌گیری از آخرین فن‌آوری این صنعت، تجهیزات مدرن و به روز‌آوری شده، نیروی انسانی متخصص و مجرب فعالیت خود را آغاز کرد.
آزمایشگاه «بوتیا» پس از دو سال فعالیت مستمر، در سال ۱۳۸۶ موفق به اخذ گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های آزمون در سطح استان شد. پیگیری‌های مداوم به همراه ارتقاء سطح کیفی و کمی آزمایشگاه و آموزش صحیح کارشناسان و پرسنل مجموعه زمینه فعالیت آزمایشگاه در سطح بین‌المللی را فراهم آورد.
برای رسیدن به این هدف و با تلاش‌های پیگیر مدیریت و کارشناسان مجموعه، آزمایشگاه «بوتیا» در آبان ماه سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت گواهینامه استاندارد بین‌المللی ISO/IEC17025 توسط ممیزان مورد تایید موسسه جهانی آزمایشگاه‌های دارای تایید صلاحیت (ILAC) شد. براساس این استاندارد آزمایشگاه‌های آزمون ملزم به اثبات وجود و به کارگیری یک سیستم کنترل فراگیر در سطح جهانی دارا هستند.
این مجتمع به‌عنوان اولین و تنها دارنده گواهی صلاحیت ISO/IEC17025 و DIN EN ISO/IEC 17011 از موسسه معتبر DAP آلمان آماده انجام آزمایش‌های کمی و کیفی پروفیل‌های «یو پی وی سی» و ارایه نتایج آزمایش‌ها در مقایسه با استانداردهای RAL-GZ 716/1 است.
هم‌اکنون سیستم کیفیت آزمایشگاه بوتیا با توجه به نوع فعالیت، دامنه خدمات و ماهیت آزمون‌های قابل انجام و با هدف ایجاد مدیریت مستقل در آزمایشگاهی دارای تایید صلاحیت (اکرودیته) مستقر شده است.
این آزمایشگاه با رعایت کامل بی‌طرفی، حفظ اسرار مشتری و عدم تاثیر‌پذیری از دیگر قسمت‌های سازمان، وظیفه خود می‌داند که نتایج را با صحت و دقت کامل به مشتریان درون و برون سازمانی ارایه کند و تلاش می‌کند رضایت تمام مشتریان خود را به بهترین نحو فراهم کند.
دامنه خدمات و نوع آزمون‌های قابل انجام در آزمایشگاه «بوتیا» به این شرح است:
الف) آزمون‌های محصول
۱٫ آزمون رنگ
۲٫ اندازه‌گیری ابعاد
۳٫ جرم واحد طول
۴٫ چگالی
۵٫ مقاومت ضربه‌ای چارپی با دو شکاف v شکل
۶٫ مقاومت در برابر ضربه ناشی از سقوط جرم در دمای پایین
۷٫ برگشت حرارتی
۸٫ رفتار پس از گرم شدن
۹٫ قابلیت جوش‌پذیری
۱۰٫ انحراف از خط راست
ب) آزمون‌های مربوط به مواد اولیه
۱٫ اندازه‌گیری رطوبت رزین «پی وی سی»
اندازه‌گیری رطوبت کربنات کلسیم
اندازه ذرات رزین«پی وی سی»
۲٫ ریزش رزین «پی وی سی»
۳٫ میزان جذب نرم‌کننده توسط رزین «پی وی سی»
۴٫ تعیین مقدار جذب روغن توسط کربنات کلسیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.