ساخت آشپزخانه رباتیک توسط مهندسین MIT

0
آشپزخانه رباتیک

 

چهار مهندس از MIT یک رستوران فست فود در بوستون باز کرده اند که از ماهی تابه های مکانیکی استفاده می کند که غذا را به صورت خودگردان کمتر از ۳ دقیقه آماده می کنند.

آشپزخانه Spyce به عنوان اولین آشپزخانه رباتیک جهان، یک مجموعه هفت تایی ماهی تابه اتوماتیک را به جای آشپز به کار می گیرد. این آشپزخانه رباتیک می تواند ۲۰۰ پرس غذا را با هزینه ای حدود ۵٫۶۰ پوند در هر ساعت آماده کند.

آشپزخانه رباتیک

به گفته طراحان این پروژه، Spyce فصل مشترک مهمان نوازی و تکنولوژی است.

آشپزخانه رباتیک

مشتری ها سفارششان را از طریق یک وسیله با صفحه لمسی داخل رستوران ثبت می کنند. سپس یک سیستم تحویل مواد اولیه، مواد اولیه را جمع آوری کرده و قبل از اینکه به یکی از ماهی تابه های رباتیک تحویل بدهد، خرد می کند. مواد در یک محفظه استوانه ای شکل ریخته شده و با چرخش استوانه مخلوط شده و در دمای ۴۵۰ درجه فارنهایت با استفاده از تکنولوژی القایی پخته می شوند.

ماهی تابه ها در زاویه ای تنظیم شده اند که به مشتری ها این فرصت را می دهند تا غذا را در حین آماده شدن ببینند.

آشپزخانه رباتیک

به محض اینکه فرآیند کامل شد، ظرف به سمت پایین متمایل شده و غذا را داخل یک کاسه می ریزد. تنها مداخله انسانی که اتفاق می افتد، اضافه کردن چاشنی یا سس به غذا بعد از آماده شدن غذا و ریخته شدن داخل ظرف می باشد.

ماشین ها پس از اتمام کار، به طور خودگردان خودشان را تمیز می کنند و نسبت به متوسط آب مصرفی شستن ظرف ها، ۸۰ درصد آب کمتری مصرف می کنند.

به گفته طراحان این آشپزخانه، تعالی آشپزخانه به واسطه تکنولوژی افزایش یافته است. آشپزخانه رباتیک قابلیت پخت غذاهایی  مانند برنج، ظرف حبوبات با کاری، انواع سالاد، پاستا و نودل را دارا می باشد.

آشپزخانه رباتیک

مهندسان MIT از مهارت های آشپزی Daniel Boulud و Sam Benson که سرآشپز رستوران Michelin-starred می باشند برای توسعه منو استفاده کردند.

Boulud به عنوان سرمایه گذار و مدیر آشپزی رستوران تعیین شده است و Benson به عنوان سرآشپز اجرایی، تیم را رهبری می کند. او با استفاده از تخصصی که در تکنیک های قدیمی آشپزی فرانسوی دارد و بکارگیری آنها با تکنولوژی مدرن، منوی غذا را توسعه داده است.

آشپزخانه رباتیک در روز سوم می ۲۰۱۸ برای عموم افتتاح شده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.