آغازصدور شناسنامه فنی ساختمانها

0

مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران گفت: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران مکلف است بر اساس اطلاعات و تاییدیه های ارائه شده از سوی مالک، حداکثر در مدت ۱۵ روز نسبت به صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمانها اقدام کند.
به گزارش مهر، محمد باقرخسروی با تاکید بر اجرای صحیح تهیه و صدور شناسنامه فنی ساختمان گفت: به دنبال توافقی که در سال ۸۶ با سازمان نظام مهندسی انجام شد تا کنون بیش از ۱۸۰ پرونده ساختمانی با متراز بیش از ۳۰۰۰ متر مربع به این سازمان ارجاع شده و از این رو دقت و نظارت بیشتری بر زمان صدور شناسنامه فنی و ملکی این ساختمانها انجام می شود.
وی افزود: باتوجه به بندهای مبحث دوم مقررات ملی ساختمان، مجریان ساختمان مکلف هستند اطلاعات عملیات اجرایی ساخت و ساز را مرحله به مرحله در دفترچه اطلاعات ساختمان وارد کنند و پس از تایید ناظران در هر مرحله، دفترچه را برای صدور شناسنامه فنی و ملکی به سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تحویل دهند.
خسروی خاطرنشان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران نیز بر اساس اطلاعات و تاییدیه های موجود دردفترچه اطلاعات ساختمان، حداکثر در مدت ۱۵ روز شناسنامه فنی و ملکی ساختمانها را صادر می کند و مجری نیز مکلف است جهت دریافت گواهی پایان کار، شناسنامه فنی ساختمان صادر شده توسط سازمان استان را در اختیار مرجع صدور پروانه قراردهد تا مرجع صدور پروانه درزمینه صدور گواهی پایانکار اقدام کند.
مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران اضافه کرد: گرچه تاکنون این دسته از ساختمانها به مرحله اتمام عملیات ساختمانی نرسیده اند اما با استعلام صورت گرفته با سازمان نظام مهندسی استان تهران، دفترچه اطلاعات این ساختمانها توسط مجریان و ناظران در حال تکمیل است و در این راستا نیز جلسات مشترک با این سازمان در حال برگزاری است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.