آغاز بکار هیات مدیره سازمان نظام مهندسی تهران

0

وزیر مسکن از اعضای هیات مدیره جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران دعوت کرد تا سریعا جلسات خود را تشکیل دهند و با اقتدار و اطمینان کار خود را آغاز کنند.
به گزارش ایرنا، علی نیکزاد وزیر مسکن وشهرسازی در جمع ۲۵ نفره اعضای جدید هیات مدیره سازمان مذکور در محل این وزارتخانه، اظهار داشت: مسئولیت سنگینی با رای تک تک افراد برعهده شما قرار گرفته و باید درجهت اعتلای نظام اسلامی و ارتقا حرفه مهندسی تلاش کنید.
وی ضمن توصیه به همه دست اندرکاران این بخش به قرار گرفتن بر مدار و محور قانون، گفت: این اصل مهم و خطیری است و نباید از آن تخطی شود.
وزیر مسکن و شهرسازی از سازمان نظام مهندسی ساختمان بعنوان بازوی پرتوان این وزارتخانه نام برد و گفت: جامعه فنی و مهندسی کشور هر قدر پرتلاش و متخصص باشد، ضامن توسعه و رشد کشور خواهد شد.
وی اهتمام به معماری ایرانی و اسلامی و تلاش در جهت عمران و آبادانی کشور را بعنوان انتظارات خود از مهندسان صنعت ساختمان در استان تهران نام برد و افزود: این استان جایگاهی مهم دارد و به منزله الگویی برای کشور محسوب می شود.
نیکزاد خطاب به برخی از افراد که در رابطه با استفسار قانونی به عمل آمده، مطالبی را مطرح کرده بودند، گفت: روز قیامت و جزا را در نظر بگیرند و بدون توجه به آن مطالب خود را نگویند و یا ننویسند.
در پایان این مراسم اعتبارنامه های ۲۵ عضو جدید هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و هفت عضو علی البدل توسط وزیر مسکن وشهرسازی به آنها ارایه شد.
از جمله افراد غایب در این مراسم “عباس احمد آخوندی” وزیر مسکن دوره ۷۶-۱۳۷۲ بود که به عنوان عضو هیات مدیره پنجمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران انتخاب شده است.
سیدمهدی هاشمی سرپرست سابق وزارت کشور و معاون وزیر راه و ترابری از نخستین افرادی بود که در این مراسم حاضر شد. او که در فهرست اولیه افراد انتخاب شده به عنوان عضو علی البدل معرفی شده بود، با افزایش شمار اعضای هیات مدیره از ۱۵ به ۲۵ نفر به عنوان عضو اصلی در بین اعضای هیات مدیره جا گرفت.
منوچهر خواجه دلویی معاون پیشین وزیر مسکن در این مراسم گزارشی از روند انتخابات هیات مدیر سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران ارائه داد. اطلاعات این گزارش را وزارتخانه مربوطه در طول چهار ماه گذشته که انتخابات هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان برگزار شده، رسانه ای نکرده بود.
بر اساس این گزارش، به نوشته تهران امروز،به نظر می‌رسد با ورود سید مهدی هاشمی، سرپرست سابق وزارت کشور به عنوان یکی از اعضای اصلی درهیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی کشور، این سازمان که در پنجمین دوره انتخابات خود با حاشیه‌های بسیاری روبه‌رو بوده است وارد مرحله جدیدی خواهد شد.
پس از سید مهدی هاشمی، محمد علی‌آبادی، حسن زیاری و هادیانی دیگر افرادی هستند که برای عضویت در این تشکل حد نصاب آرا را کسب نکردند اما حامیان دولت با فعالیت‌هایی که بعد از انتخابات به وجود آورد، سرانجام موفق شد حداقل یکی از آنها را عضو کند.
مشکلات پنجمین دوره سازمان نظام مهندسی به پیش از انتخابات باز می‌گردد، زمانی که دولت با تغییر آیین‌نامه انتخابات سازمان، طی اقدامی بی‌سابقه و به بهانه ازدیاد اعضای هیات‌مدیره، تعداد این اعضا را از ۲۵ نفر به ۱۵ نفر کاهش داد؛ امری که از همان ابتدا مورد اعتراض جامعه مهندسی و بسیاری از اعضای سازمان قرار گرفت. اما عدم راهیابی گزینه‌های مورد نظر به هیات‌مدیره این سازمان موجب تغییر شرایط شد.
عدم حضور حامیان دولت در هیات‌مدیره سازمان نظام مهندسی تا جایی پیش رفت که وزیر مسکن و شهرسازی را مجبور به زیر پا گذاشتن موازین قانونی این سازمان کرد.
اسامی اعضای اصلی وعلی البدل سازمان نظام مهندسی استان تهران تاییدی وزیرمسکن عبارت است از:
اعضای اصلی:
سیدمحمد غرضی
عباس احمد آخوندی
سید مهدی هاشمی
علی ترکاشوند
محسن بهرام غفاری
منوچهر شیبانی اصلی
عباس اکبرپور نیک قلب رشتی
اسماعیل نژاد
سعید غفرانی
عبد المجید سجادی نائینی
جابرنصیری
محمدرضا عطرچیان
جعفر بلبلی
شمس نوبخت دودران
بهنام امینی
اصغر ساعد سمیعی
مجید پاکساز
داود مجدنیا
فرزان شیروان بیگی
سرکارخانم مهندس مهتاب ملکی
هوشنگ کاتب احدی
محمود مقدم
فرشاد امیرخانی
سید محمد صادق موسوی خلخالی
مهندسی مهدی بیات مختاری

اعضای علی البدل :

رامین حسنی ریوندی
سیدرضا امامی
قاسمی
غلامحسین پردلی
عسگر خسروی فر
منصور صدری
دکتر سیمین حناچی

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.