آغاز توقیف مصالح ساختمانی غیر استاندارد

0

مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران از شناسایی و توقیف مصالح ساختمانی غیر استاندارد خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران، مهدی پورهاشم با اعلام این خبر افزود: تولید کنندگان مصالح ساختمانی با نام های تجاری داریوش بتن، میلاد بتن، پیشرو بتن، خلیج بتن شرق، تیرچه سازی باقر نژاد، تیرچه عادل فتحی و تیرچه فتح ا.. فتحی فاقد نشان استاندارد هستند.
مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان تهران تصریح کرد: مصالح ساختمانی فوق در راستای کنترل بازار و همکاری با سازمان بازرگانی و تعزیرات حکومتی، توسط بازرسان این اداره کل به دلیل نداشتن پروانه کاربرد علامت استاندارد و تولید غیر مجاز، جمع آوری و از فعالیت واحدهای مذکور نیز جلوگیری به عمل آمد.
وی با اشاره به تصویب نامه شماره ۹۸۸۰ / ت ۳۰۸۹۱ ه، مورخ ۱۳/۱۲/۸۴ هیئت وزیران یادآور شد: از تیرماه سال ۸۸ تولید وعرضه کلیه مصالح و فرآورده های ساختمانی بدون پروانه کاربرد علامت استاندارد ممنوع است.
پورهاشم گفت: بر این اساس مصرف کنندگان مصالح و فرآورده های ساختمانی اعم از سازندگان و پیمانکاران موظف هستند از مصالح استاندارد و تولید کنندگان دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد استفاده نمایند.
وی اظهارداشت: با همکاری و هماهنگی کلیه سازمانهای ذی ربط در استان شامل استانداری، صنایع و معادن، مسکن و شهرسازی، بازرگانی، نظام مهندسی، فرمانداری ها و شهرداری ها از تولید، عرضه و به کارگیری مصالح غیر استاندارد جلوگیری می شود و ضمن توقیف و جمع آوری مصالح ساختمانی غیر استاندارد، نام واحدهای متخلف نیز از طریق رسانه ها به مصرف کنندگان معرفی خواهد شد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.