آغاز رایزنی‌ها برای تعیین دستمزد سال ۸۹

0

عضو شورای عالی کار از تشکیل کارگروه‌های مزد در کشور خبر داد و گفت: این کارگروه‌ها تا اول بهمن ماه سال جاری نتیجه بررسی‌های خود را به کانون عالی برای طرح در جلسات تعیین مزد ارائه می کنند.
ولی الله صالحی در گفت وگو با مهر با اشاره به آغاز به کار کارگروه‌های بررسی دستمزد سال ۸۹ در استانهای کشور، گفت: در بیستم آذرماه سالجاری، کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور ابلاغیه ای را برای تشکیل کارگروه‌های بررسی و تعیین مزد در ۲۸ استان کشور ارسال کرد.
عضو شورای عالی کار اظهار داشت: بر اساس این ابلاغیه، از کانونهای استانی کار درخواست کردیم که در قالب کارگروهی نظرات خود را جمع بندی و تا اول بهمن ماه سالجاری به کانون عالی شوراهای اسلامی کار ارائه کنند.
صالحی در ادامه درباره ترکیب کارگروه‌های استانی بررسی مزد، بیان داشت: اعضای کانونهای استانی، شوراهای اسلامی کار در استانها، کارشناسان مناطق مختلف کشور و مشاورین از جمله اعضای کارگروههای بررسی مزد سال ۸۹ خواهند بود.
وی خاطر نشان کرد: البته این بخش از کار که قرار است انجام شود فقط اقدامات کارگران برای تعیین دستمزد سال آینده خواهد بود که در نهایت کانون عالی شوراهای اسلامی کار سراسر کشور، نظرات را جمع بندی و در نشستهای ۳ جانبه (دولت-کارگر-کارفرما) در ماه‌های پایانی سال برای تعیین دستمزد کارگران مطرح می کند.
این مقام مسئول در بخش کارگری در زمینه امکان برگزاری نشستهای مشترک با گروه کارفرمایی نیز به جلسه پایان هفته جاری اشاره کرد و گفت: در این نشست که برگزار خواهیم کرد، یکی از مهم ترین موارد بین دو شریک اجتماعی طرح مسئله دستمزد سال آینده خواهد بود.
به گفته صالحی، در این جلسه سعی می شود مهم ترین موارد و مسائل کارگران با کارفرمایان مطرح شود تا از این طریق بتوان راهکاری بینابینی که منجر به انتفاع هر دو گروه شود، پیدا کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.