آغاز عملیات احداث پروژه صنعتی‌سازی مسکن

0

فردا یکشنبه با حضور سه زویر تعاون، صنایع و مسکن عملیات احداث پروژه صنعتی‌سازی مسکن در شهر جدید پرند آغاز می‌شود.
محمد عباسی وزیر تعاون، نیکزاد وزیر مسکن و محرابیان وزیر صنایع قرار است طی همایشی در محل فاز ۲ شهر جدید پرند آغاز پروژه صنعتی‌سازی مسکن را آغاز کنند.
بر اساس این گزارش، پیش‌تر طی مصوبه‌ای سوی دولت بر حمایت از صنعتی‌سازی مسکن تأکید شده بود و زمینه‌های اجرایی کردن این پروژه تا حدود زیادی هموار شده بود.
این گزارش می‌افزاید، سیستم‌ها و فرآیند صنعتی‌سازی ساختمان، ناظر بر کلیه فعالیت‌های مرتبط با طراحی، فناوری‌ها، روش‌های ساخت‌و‌ساز و تولید کارخانه‌ای قطعات و اجزای ساختمانی است که با رعایت موازین علمی به طور انبوه و بر اساس استانداردهای مدولار و زنجیره‌ای و رعایت الزامات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و موازین توسعه پایدار انجام می‌شود.
بر این اساس، می‌توان هدف از صنعتی‌سازی ساختمان را بالا بردن سرعت تولید، افزایش سهم تولیدات کارخا‌نه‌ای، کاهش سهم اجراء و تغییر آن به نصب و مونتاژ دانست.
بر پایه این گزارش، منازلی که به صورت صنعتی تولید می‌شوند بهره‌مند از شاخصه‌هایی از قبیل؛ سبک سازی، مقاوم سازی، صرفه جوئی در مصالح، کاهش مصرف انرژی در دوران ساخت و بهره‌برداری، کاهش دوره ساخت و کاهش هزینه‌های ساخت و ساز و بهره‌برداری از ساختمان هستند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.