آمادگی ساختمان اتاق بحران تهران برای رویارویی با بزرگترین زلزله

0

ساختمان مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران تهران توان رویارویی با بزرگترین زمین لرزه‌های احتمالی در حوزه زمین شناختی محل احداث خود را دارد تا از بهترین کارکرد هنگام روی دادن زلزله برخوردار باشد.
به گزارش روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، در پی پایان یافتن کارهای ساختمانی و نصب تجهیزات و امکانات پیش بینی شده، ‌ساختمان مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران آماده بهره‌برداری شد.
این مرکز که در خاورمیانه بی‌نظیر است، با ۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنا در سه طبقه شامل زیرزمین، همکف و طبقه اول ساخته شده است.
در ساختمان بخش‌هایی چون اتاق فرماندهی حادثه، اتاق کارشناسان عملیاتی، فضای استقرار سامانه‌های الکترونیکی، مخابراتی، ماهواره‌ای، رایانه‌ای و فضای مناسب برای استراحت، انبار لوازم و تجهیزات مورد نیاز وجود دارد.
با بهره‌برداری از این مرکز، امکان فعال سازی سریع سامانه مدیریت حادثه فراهم شده است تا در صورت روی دادن حوادث طبیعی بحران‌زا نظیر زمین لرزه، این مرکز، کنترل و مدیریت بحران را در دست گیرد و از بروز عملیات اشتباه، دوباره کاری، اختلال و تراکم نیروهای حاضر در صحنه، هدر رفتن انرژی و توان عملیاتی جلوگیری کند.
ساختمان مرکز فرماندهی و ستاد مدیریت بحران شهر تهران که کارهای مربوط به طراحی و اجرای آن از سال ۱۳۸۵ آغاز شد به زودی افتتاح می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.