آمریکا از چین و اروپا در تولید خودروهای برقی عقب افتاد

0

به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، قوانین سختگیرانه در ارتباط با انتشار گازهای گلخانه ای و نگرانی از تشدید آلودگی محیط زیست و دشوار شدن تنفس در بسیاری از شهرهای صنعتی چین به همین علت باعث شده تا این کشور تولید خودروهای برقی را جدی بگیرد.
اروپایی ها هم که نگران گرم شدن کره زمین هستند سرمایه گذاری برای تولید خودروهای برقی را افزایش داده اند، اما آمریکایی ها هنوز عجله ای در این زمینه ندارند و این نگرانی وجود دارد که ریاست جمهوری ترامپ موجب رکود در این حوزه و تولید خودروهای برقی در این کشور شود.
آمار نشان می دهد فروش خودروهای برقی، دوگانه و خودران در ۵ سال آینده در جهان تا ۵۰ درصد افزایش می یابد و معافیت های مالیاتی و تخصیص انواع یارانه این روند را تقویت خواهد کرد.
سهم خودروهای برقی از بازار خودروی آمریکا در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۰٫۳۷ درصد کاهش یافت و به نظر می رسد ارزان شدن نسبی قیمت سوخت در این کشور عامل اصلی این مساله است. از سوی دیگر دونالد ترامپ هم اعتقادی به گرم شدن کره زمین و تشدید خطرات زیست محیطی ندارد و احتمال دارد برنامه های دولت اوباما در این زمینه را به طور کامل مورد بازنگری قرار دهد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.