آمریکا نمی‌تواند بدون چین زنده بماند

0
به گزارش Consbank، به نقل از رویترز، در حالی که تحلیلگران معتقدند چشم انداز سرد شدن روابط آمریکا و چین، احتمالا بر میزان اعتماد سرمایه گذران و صادر کنندگان در سطح جهان تاثیر خواهد گذاشت، وزیر بازرگانی چین گفت، وقوع جنگ تجاری بین چین و آمریکا تنها موجب آسیب اقتصادی خواهد شد.
ژونگ شان، وزیر بازرگانی چین در حاشیه نشست سالانه پارلمان این کشور در پکن به خبرنگاران گفت: «جنگ تجاری به نفع هیچ کشوری یا مردم هیچ کشوری نخواهد بود. می توان گفت که چنین جنگی به هر حال هیچ فایده ای نخواهد داشت.»
«بسیاری از دوستان آمریکایی و غربی فکر می کنند که چین نمی تواند بدون آمریکا به حیات خود ادامه دهد، اما این تنها بخشی از واقعیت است.»
«در عین حال، آمریکا هم نمی تواند بدون چین زنده بماند.» وی افزود، در طی ۱۰ سال گذشته، رشد صادرات آمریکا به چین از میزان رشد صادرات چین به آمریکا پیشی گرفته است.
ژونگ افزود، در انتظار دیدار با ویلبور راس، همتای آمریکایی خود است.
راس، سرمایه گذار میلیاردر در ماه فوریه به عنوان وزیر بازرگانی آمریکا سوگند یاد کرد. انتظار می رود وی مذاکرات مجدد در مورد روابط تجاری با چین و مکزیک را آغاز کند.
ژومگ در ادامه گفت: «من می دانم که آقای راس یک تاجر برجسته و یک مذاکره کننده با تجربه است.»
نگرانی از شدت گرفتن سیاست های حمایت گرایانه آمریکا در دوران ریاست جمهوری ترامپ بر چشم انداز صادراتی چین و دیگر اقتصادهای متکی به تجارت سایه افکنده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.