آنالیز دقیق پروژه‌های ساختمانی با «آلفاکاران»

0

هرچند بیش از ۱۵ سال از طرحی نرم‌افزار «آلفاکاران» گذشته است. اما گذشت این زمان نسبتاً طولانی سبب نشده است که این نرم‌افزار کهنه شود و هنوز هم یاری‌گر انبوه‌سازان و مدیران پروژه‌هاست. با مدیران گروه آلفاکاران پارس درباره ویژگی‌های این نرم‌افزار و طرح‌های نوین آن به گفت‌وگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
مهندس علیرضا رمضان مدیرعامل گروه آلفاکاران پارس درباره تاریخچه پیدایش نرم‌افزار آلفاکاران به خبرنگار ما می‌گوید: نرم‌افزار آلفاکاران مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای مدیریت و کنترل پروژه‌های ساختمانی و عمرانی در کشور است که با شماره ۱۰۰۰۰۲ به عنوان دومین نرم‌افزار ثبت شده در شورای عالی انفورماتیک کشور به ثبت رسید.
وی می‌افزاید: طراحی و تولید این نرم‌افزار از سال ۱۳۷۳ در شرکت آلفاافزار آغاز شد. نرم‌افزار آلفاکاران با نگرشی متفاوت و با برنامه‌ریزی بلندمدت طراحی و تولید شده است تا در هر زمان بتواند حداکثر خواسته‌های نیروهای اجرایی کشور را در زمینه پروژه‌های عمرانی برآورده نماید.
مدیرعامل گروه آلفاکاران پارس درباره برنامه‌های این شرکت برای به‌روزرسانی این نرم‌افزار اظهار داشت: در سال ۱۳۸۷ با هدف ارایه خدمات بهتر و ارتقای فنی نرم‌افزار برای مشتریان با نظر مدیران شرکت آلفاافزار، شرکت گروه آلفاکاران پارس تاسیس شد و از ابتدای امسال نیز گروه آلفاکاران پارس برآن شد تا تولید و توسعه نرم‌افزار آلفاکاران و ارایه نگرش‌های جدیدتر این نرم‌افزار را با در اختیار گرفتن نیروهای متخصص و جوان به‌طور تخصصی دنبال کند.
محمدرضا عروجی مدیر بازرگانی گروه آلفاکاران پارس نیز درباره نرم‌افزار آلفاکاران می‌گوید: آلفاکاران با ترکیب‌های متنوع و به صورت بسته‌های نرم‌افزاری در قالب نسخه تک کاربره و چند کاربره (تحت شبکه) عرضه می‌شود تا سازمان‌ها بتوانند براساس نیاز پروژه‌های خود ترکیب مناسب را تهیه کرده و اجبار به خرید نرم‌افزارهای غیرضروری نداشته باشند.
وی می‌افزاید: البته خریداران در صورت نیاز به بخش‌های دیگر نرم‌افزار در پروژه‌های آتی، با خرید هر بخش نرم‌افزار می‌توانند آن را کامل کنند.
مدیر بازرگانی گروه آلفاکاران پارس درباره تاثیر این نرم‌افزار بر سرعت بخشی به اجرای پروژه نیز تاکید می‌کند: این مجموعه با در اختیار داشتن دفترچه‌های فهرست بهای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در تمام رشته‌ها و شاخص‌های تعدیل مربوطه مورد استفاده کارفرمایان، مشاوران و پیمانکاران بوده و قابلیت رسیدگی به صورت وضعیت‌ها را در لایه‌های عملیاتی پروژه (ارایه صورت وضعیت توسط پیمانکار، قرمزکردن آن توسط ناظر و سبز نمودن توسط کارفرما) سرعت بخشیده است.
هم‌چنین مهندس سید علیرضا حسینی مشاور فنی آلفاکاران در خصوص مشخصات فنی بسته‌های آلفاکاران می‌گوید: ر حال حاضر نگارش ۷ بسته‌های نرم‌افزاری آلفاکاران در اختیار مهندسان است.
وی می‌افزاید: با کمک این نرم‌افزار مسوولان پروژه‌های می‌توانند اتومتره، متره+مصالح ساختمانی، صورت وضعیت، تعدیل، رابطه MSP ، بخشنامه ۱۰ هزار و آنالیز بها را محاسبه نمایند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.