آهنگ توسعه شبکه لرزه نگاری در کشور کند است

0

رییس مرکز موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در جلسه امضای تفاهم نامه میان استانداری قزوین و این موسسه گفت: آهنگ توسعه شبکه لرزه نگاری در کشور کند است.
فرهنگ احمدی با اعلام این مطلب افزود: اعتبارات اندکی برای این بخش درنظر گرفته شده ولی استانداری ها همواره در تامین اعتبارات این موسسه را یاری کرده اند.
وی هدف از انعقاد این تفاهم نامه را احداث شبکه لرزه نگاری دراستان قزوین برشمرد و اضافه کرد: مدت قرارداد این تفاهم نامه یک ساله و اعتبار ان دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال است.
احمدی اظهار داشت: در سطح کشور ۷۰ شبکه در ۱۳ استان احداث شده است و در استان قزوین نیز این شبکه با همت استانداری راه اندازی خواهد شد.
وی تصریح کرد: امیدواریم با ایجاد پنج ایستگاه در استان در گام اول، پوشش خوبی در زمینه ثبت زلزله ها و پس لرزه ها داشته باشیم.
این مسول یادآورشد : ثبت زلزله ها در مرکز شبکه استانی انجام و داده های ثبت شده به مرکز تهران منتقل می شود و این اطلاعات می تواند در اختیار پژوهشگران و سازمان ها قرار گیرد.
معاون عمرانی استانداری قزوین نیز در این جلسه گفت :برای پیشگیری از بروز خسارت ناشی از حوادث غیر مترقبه و مخصوصا زلزله باید میزان آگاهی مسوولان و افراد جامعه را افزایش داد و زمینه پیش بینی ها و اتحاذ تدابیر لازم فراهم شود.
“محمدصادق پور مهدی “افزود: این تفاهم نامه در راستای افزایش آگاهی و کاهش خسارت های احتمالی ناشی از زلزله منعقد شده است.
این مقام مسول با بیان اینکه اعتبارات عمرانی و استانی استانداری قزوین در این زمینه اندک است، تصریح کرد: به رغم پایین بودن اعتبارات، تلاش می کنیم تا تعهدات خود را نسبت به راه اندازی شبکه لرزه نگاری به نحو احسن انجام دهیم.
رییس ستاد حوادث غیر مترقبه استان نیز در این جلسه گفت: در استان قزوین هر ۱۰ سال یکبار زلزله ای با شدت بالا رخ می دهد و وجود ۳۵ گسل در سطح استان نیاز به شبکه لرزه نگار را ضروری می سازد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.