آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور

0

آیین‌نامه اجرایی قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور با هدف تسریع در تشخیص بحران، انجام اقدامات ضروری و به موقع در مواقع بحرانی و لزوم ساماندهی فعالیت‌های پیشگیرانه و مدیریت یکپارچه در این زمینه تدوین و از سوی معاون اول رییس‌جمهور‌ برای اجرا ابلاغ شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، آیین‌نامه اجرایی قانون یاد شده بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده (۱۵) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور – مصوب ۱۳۸۷- به تصویب وزیران عضو کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست دولت رسیده است.
بر اساس این آیین نامه ،تشخیص وقوع بحران (حادثه) ملی و منطقه‌ای و اعلام آن به دستگاههای ذیربط بر عهده وزیر کشور (قائم مقام رئیس شورای عالی مدیریت بحران) می‌باشد و تشخیص وقوع بحرانهای استانی و محلی و اعلام آن به دستگاههای استان و شهرستان به ترتیب با استاندار و فرماندار می‌باشد و دستورالعمل تشخیص و اعلام بحران (در هر یک از سطوح ملی، منطقه‌ای، استانی و محلی) به تصویب شورای عالی می‌رسد.
در فصل دوم این آیین نامه به نقش و وظایف وزارتخانه‌ها و دستگاههای مرتبط با بحران اشاره شده است و بر اساس آن نقش و وظایف دقیق دستگاههای ذی ربط در هر کدام از مراحل مدیریت بحران به پیشنهاد آنها و تایید شورای هماهنگی و تصویب شورای عالی حداکثر ظرف سه ماه توسط وزیر کشور (قائم مقام رئیس شورای عالی) برای سیر مراحل قانونی تصویب ارائه خواهد شد.
بر این اساس ، دستگاههای ذی ربط موظفند وظایف مربوط به مراحل پیشگیری، مقابله و بازسازی را طیق مصوبات شورای عالی مدیریت بحران انجام داده و در هنگام عملیات بحران ، امور محول شده را تحت امر سلسله مراتب فرماندهی مدیریت بحران کشور انجام دهند.
بر این اساس، نظر به ضرورت تهیه طرح جامع خطرپذیری کشور و استانها، دستگاههای ذی ربط در امر مدیریت بحران موظفند با هماهنگی سایر دستگاهها و واحدهای استانی و با رعایت اولویت و نظارت سازمان نسبت به تهیه طرح جامع خطرپذیری مناطق اقدام کند و سازمان مدیریت بحران مکلف است نسبت به تدوین طرح جامع خطر پذیری کل کشور اقدام و گزارش اقدامات انجام شده را به صورت دوره‌ای (سه ماهه) به شورای عالی ارائه کند.
بر این اساس، سازمان و واحدهای استانی می‌توانند در مرحله مقابله با بحران در صورت نیاز به خدمت هر یک از کارکنان دستگاههای ذی ربط بر حسب ضرورت تا خاتمه بحران از طریق سازمان مربوط به ترتیب زیر از کارکنان آنان استفاده کنند.
چنانچه در مرحله مقابله با بحران، هر یک از مسئولان و کارکنان ، با تشخیص رئیس سازمان، استاندار و یا فرماندار در انجام وظایف محوله تقصیر یا قصور داشته باشند، مدیر ارشد دستگاه دولتی ذی ربط موظف است بلافاصله فرد دیگری را مامور انجام وظایف مربوط کند.
بر اساس این مصوبه، در مرحله مقابله با بحران، در صورتی که استانداران و فرمانداران و دستگاههای ذی ربط استفاده از خدمات موسسات عمومی غیر دولتی یا شرکت ‌ها و واحدهای بخش خصوصی و تعاونی و حتی اشخاص را ضروری دانستند، می‌توانند به صورت کتبی خدمات مورد نیاز را به آنان تکلیف نمایند. در صورت عدم انجام ماموریت محول شده توسط این موسسات و شرکت‌ها، موضوع در مراجع ذی صلاح قابل پیگیری خواهد بود.
سازمان مدیریت بحران بر اقدامات دستگاههای ذی ربط در مراحل چهارگانه مدیریت بحران نظارت عالی دارد و دستگاههای ذی ربط موظفند برنامه‌ها و اقدامات انجام شده برای هر یک از مراحل چهارگانه مدیریت بحران را که در چارچوب قانون و آیین نامه‌های اجرایی آن انجام شده است، به صورت دوره‌ای در قالب برگه‌های ارزیابی و نظارت که توسط سازمان تهیه می‌گردد، به سازمان و واحدهای استانی برای ارائه به شورای عالی گزارش دهند.
بر این اساس ، جلسات شورا توسط رئیس شورا و یا قائم مقام ایشان و براساس دستورالعملی که به تصویب شورا می‌رسد، اداره می شود و ابلاغ مصوبات پس از تایید رئیس جمهور با قائم مقام رئیس شورا (وزیر کشور) می‌باشد.
بر این اساس ، رئیس سازمان (رئیس)،معاون وزیر بهداشت، ،معاون وزیر بازرگانی،معاون وزیر راه و ترابری،معاون وزیر جهاد کشاورزی،معاون وزیر علوم، معاون وزیر نیرو،معاون وزیر نفت،رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، معاون معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ، رئیس بنیاد مسکن ،رئیس جمعیت هلال احمر ،معاون سازمان صدا و سیمای و معاون شهردار تهران از اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران هستند.
شورای هماهنگی وظایفی چون بررسی و تایید سیاست های آموزشی ،‌تبلیغاتی و اطلاع رسانی از طریق رسانه‌ها و پیشنهاد آن به شورای عالی ،نظارت بر عملکرد کار گروه‌های تخصصی ،بررسی و تایید پیشنهاد‌ها در امور مدیریت بحران کشور و ارایه آن به شورای عالی ،بررس یو تایید پیشنهاد‌های تغییر در تعداد ،‌موضوعات ،‌شرح وظایف و امور مربوط به کار گروه‌های تخصصی مدیریت برحان و ارایه آن به شورای عالی ،بررسی و تایید طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی کار گروه ها ،‌دستگاه‌های ذی ربط و استان‌ها و تایید اعتبارات مورد نیاز آنها و پیشنهاد آن به شورای عالی و بررسی و تایید طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی کار گروه ها ،‌دستگاه‌های ذی ربط و استان ها و تایید اعتبارات مورد نیاز آنها و پیشنهاد آن به شورای عالی و بررسی و تاییدپیش نویس لوایح در زمینه مدیریت بحران در سطوح مختلف را بر عهده دارد.
سازمان دارای چهارده کار گروه تخصصی و عملیاتی دارد که عمده این کارگروهها را کار گروه مخابرات و ارتباطات ،کارگروه بهداشت و درمان ،کار گروه خشکسالی ،‌سرمازدگی و مخاطرات کشاورزی ،کار گروه حمل و نقل ،کار گروه تشکل‌های مردم نهاد ،کار گروه بیمه ،کار گروه امنیت و انتظامات ،کار گروه امور سیل و مخاطرات دریایی ،‌برق ،‌آب و فاضلاب ،کار گروه تامین سوخت و مواد نفتی ،کار گروه مخاطرات زلزله ، لغزش لایه‌های زمین ،‌ابنیه ،‌ساختمان و شهرسازی ،کار گروه تامین مسکن ،کار گروه مخاطرات زیست محیطی ،کار گروه آموزش و اطلاع رسانی و کار گروه امداد و نجات و آموزش همگانی تشکیل می دهند.
بر این اساس ، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است با هماهنگی سازمان و با همکاری بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و دستگاه‌های مرتبط نسبت به گسترش بیمه حوادث در بخش های مختلف با اولویت دار در حوادث در بخش‌های مختلف با اولویت در حوادث متحمل ( سیل ،‌زلزله آفات و امراض کشاورزی و دامی ،‌سرمازدگی ،‌خشکسالی و مانند آن ) اقدام کند.
بر این اساس، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در چهارچوب اهداف سازمانی در جهت پشتیبانی مالی فنی اجرایی و مدیریتی از شهرداری ها و سازمان های وابسته و برای ارتقای توان مالی شهرداری ها در امر مقابله و بازسازی حوادث صندوق بیمه حوادث را با رعایت قوانین و مقررات مربوط ایجاد کند.
این مصوبه از سوی معاون اول رییس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.