آگوراتی؛ اصالت متمایز در نما

0

آگوراتی نام برندی از شرکت آتش‌پویا سپاهان است. این محصول آجرهای نمای نسوزی است که دارای ویژگی‌های متمایزی در مقایسه با محصولات مشابه می‌باشد. آگوراتی درواقع اولین تولیدکننده نمای خشک آجری در ایران محسوب می‌شود و پروژه مرزبانان در استان بزرگ تهران به طریق نمای خشک اجرا شده است.

آجر نشان‌دهنده اصالت و نوع معماری کشور ماست و برای موارد خاصی از معماری از آن استفاده می‌شود. نمای آجری از گذشته تا به امروز در بناهای ایرانی به کار رفته و اغلب در کلیساها و مساجد از نمای آجری استفاده شده است. آجر تناسب خوبی با فرهنگ ایرانی دارد. به‌طور کل نمای ساختمان امروز پوشش ساختمان به حساب می‌آید و یک ساختمان هر چه قدر خوب و مهندسی ساخته شده باشد اگر از نمای زیبایی بهره‌مند نباشد نمی‌تواند در رقابت با ساختمان‌های با نمای زیباتر موفق باشد.
به گزارش ساخت‌وساز؛ در این راستا شرکت آتش‌پویا سپاهان تولیدکننده انواع آجرهای نمای نسوز رنگی با برند «آگوراتی» با داشتن نیروهای متخصص و مجرب در این زمینه و با داشتن آزمایشگاه و کنترل کیفیت و خط تولید مدرن با اجرای سیستم مدیریت کیفیتISO9001-2015 در جهت کسب رضایت مشتری قدم بر می‌دارد. آگوراتی در مقایسه با سایر مواد و متریال مورد استفاده در نمای ساختمان وجوه تمایز زیادی دارد. تمایزاتی همچون تنوع رنگ بالا بدون افزودن هیچ‌گونه مواد شیمیایی و افزودنی، مقاومت بالا، عایق صوتی و حرارتی سازگار با محیط زیست، استفاده از سنگ‌ها و خاک‌های معدنی، مقاوم در برابر باران‌های اسیدی و طوفان‌های شنی، دوستدار محیط زیست، قرار گرفتن در گروه ساختمان‌های سبز، قابلیت تولید در ابعاد و اشکال مختلف مطابق با طراحی معماران، قابلیت اعمال پوشش آب‌گریز نانو جهت جلوگیری از کثیف شدن و مواردی از این دست.
آگوراتی اولین تولیدکننده نمای خشک آجری در ایران است. آجر نمای خشک یک سیستم یکپارچه از یک سری آجر با شکل و فرم هندسی خاص که بر روی یک سری ریل فلزی ثابت شده است. این نوع آجر این امکان را می‌دهد که به دفعات مکرر آجر بدون تخریب چیده و برچیده شود. همچنین از ملات شن و سیمان و هرگونه چسب در نصب آجر استفاده نمی‌شود. امکان استفاده از هر نوع عایق‌کاری در پشت نمای آجری را نیز ایجاد می‌کند. پروژه مرزبانان در استان بزرگ تهران به طریق نمای خشک اجرا شده است. متراژ این پروژه ۲۰۰۰ مترمربع و در نمای بیرونی آن ۴۵هزار قالب آجر جهت نمای خشک تولید و استفاه شده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.