آینده روشن صنعت خودروسازی

0
به گزارش Consbank، محمد صفری کارشناس بازار سهام در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به وضعیت خودروسازان در بازار سرمایه افزود: صنعت خودروسازی که پیش از این متاثر از تحریم ها و شرایط نامساعد بود، درحال حاضر می توان آینده روشنی را برای آن متصور شد. البته این امر دست کم از سه جنبه برصنعت خودرو موثر است. عواملی همانند تعامل با خودروسازان خارجی، رضایت مشتریان و دسترسی به قطعه سازان بین المللی که موجبات افزایش سطح کیفی محصولات تولیدی  را فراهم می آورد.
وی در ادامه افزود: انعقاد قراردادهای جدید با طرف های خارجی منجر به تولید محصولات جدید می گردد و همچنین با اجرایی شدن برجام و دسترسی تدریجی بانک‌های ایرانی به سوئیفت و بانک های جهانی نقل و انتقالات مالی شرکت های خودروسازی ایرانی با شرکای خارجی تسهیل می شود. 
این کارشناس بازار سهام از آخرین تحولات بین المللی این صنعت به سفر نخست وزیر سوئد و مذاکرات خودرویی با دو شرکت ولوو و اسکانیا اشاره کرد که درصورت تاسیس دفتر تجاری سوئد در تهران می توان به عملیاتی شدن این مذاکرات خوش بین بود.
صفری تصریح کرد: فارغ از انتظارات مثبت از نتایج مذاکرات بر صنعت خودرو، همچنان در داخل این صنعت، با ریسک هایی مواجه است که سرمایه گذاری را با تردید مواجه می سازد که مهمترین آنها ریسک هایی مالی و هزینه های سنگین شرکت های خودروسازی است. این درحالی است که افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها رامی توان به عنوان عاملی مهم دانست که درصورت تحقق، موجب تمایل بیشتر سهامداران به خریدهای خودرویی می شود و به نظر می رسد خریدهای حقوقی روزهای اخیر در نمادهای خودرویی تا حدودی متاثر از همین عامل است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.