ابلاغ راهبردهای تجاری به رایزنان بازرگانی

0

مدیرکل دفتر امور نمایندگی­های سازمان توسعه تجارت از ابلاغ راهبردهای تجاری دولت دهم به رایزنان بازرگانی خبر داد.
حمید زادبوم در گفت و گو با ایرنا، گفت: همزمان با برگزاری دومین همایش رایزنان بازرگانی در ۲۶ آذرماه، سیاست ها و برنامه های جدید و سال آینده وزارت بازرگانی به آنها اعلام خواهد شد.
وی گفت: دومین همایش رایزنان بازرگانی تا دوم دی ماه ادامه دارد و رایزنان دو روز از این همایش را به ۱۳ استان کشور سفر می کنند.این مقام مسئول در سازمان توسعه تجارت ایران، تعداد کنونی رایزنان بازرگانی را ۲۰ نفر ذکر کرد و گفت: مراحل اعزام چهار رایزن نیز درحال انجام است.
مدیرکل دفتر امور نمایندگی­های سازمان توسعه تجارت، گفت و گو و تعامل بیشتر با بخش خصوصی و به روز کردن اطلاعات را از دیگر هدف های برگزاری این همایش ذکر کرد.
زادبوم می گوید: تعداد رایزنان بازرگانی در ابتدای دولت دهم هشت نفر بوده که با توجه به ۲۰ رایزن مستقر در مناطق مختلف جهان، رشد دو برابری در این بخش صورت گرفته و این امر نشان از توجه ویژه دولت به افزایش حضور ایران در بازارهای دیگر کشورها دارد.
وی با اشاره به اینکه سازمان توسعه تجارت ایران در تلاش است تا تعداد پست های سازمانی رایزنان بازرگانی در کشورهای مختلف را به ۳۰ برساند، افزود: در برنامه های بعدی امکان افزایش این تعداد نیز پیش بینی می شود.
این مقام مسئول، در پاسخ به این پرسش که در مواردی عملکرد رایزنان بازرگانی توسط بخش خصوصی با انتقاد مواجه شده بود، گفت: باید موضوعات مورد نظر و کشور هدف بطور مشخص عنوان شود.
وی با اشاره به اینکه در زمان حاضر جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از کشورها از داشتن رایزن بازرگانی محروم است، افزود: این احتمال وجود دارد که انتقادهای مطرح شده مربوط به کشورهایی باشد که در آن رایزن مستقر نیست.
زادبوم با تاکید بر عملکرد مثبت رایزنان بازرگانی، گفت: به اذعان بسیاری از فعالان بخش خصوصی نمایندگان بخش تجارت کشور در خارج از مرزها تلاش زیادی برای تعامل بیشتر در این بخش به خرج می دهند.
وی در عین حال از هرگونه نقد سازنده که منجر به بهبود فعالیت رایزنان در مقاصد صادراتی ایران شود، استقبال کرد.
به گفته مدیرکل دفتر امور نمایندگی های سازمان توسعه تجارت بطور متوسط هر سه ماه یک بار از رایزنان گزارش عملکرد دریافت می شود و هر شش ماه یکبار عملکرد آنها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
زادبوم گفت: در صورت مشاهده هرگونه عملکرد غیرقابل قبول از ادامه فعالیت رایزن در کشور مقصد جلوگیری می شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.