اتحادیه اروپا در اجلاس G20 با سیاست‌های جدید اقتصادی آمریکا مخالفت می‌کند

0
به گزارش Consbank، به نقل از راشاتودی،‌ وزیر اقتصاد اتحادیه اروپا قصد دارد جدیت این اتحادیه در مقابله با سیاست های حمایت‌گرایانه را در اجلاس پیش روی گروه ۲۰ مطرح کند.
اجلاس گروه ۲۰ طی هفته جاری برگزار خواهد شد و عملا قرار است این مقام اتحادیه اروپا، مخالفت خود را به صورت غیر مستقیم با سیاست های اقتصادی که احتمالا در آینده در آمریکا اجرایی خواهند شد را اعلام کند.
ترامپ از پیش از زمان پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تا کنون بارها از برنامه خود برای اعمال سیاست های حمایتی در این کشور خبر داده است.
اعمال تعرفه های گمرکی ۲۰ درصدی برای کالاهای وارداتی به آمریکا و اعمال تعرفه های گمرکی بیشتر به بهانه‌های مختلف برای کالاهای وارداتی از کشورهایی نظیر مکزیک و چین از جمله این سیاست های حمایت‌گرایانه است.
مقامات اروپایی تأکید دارند همه کشورها باید به تعهدات خود نسبت به توافقات مالی انجام شده پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ پایبند باشند.
قرار است وزیر اقتصاد اتحادیه اروپا،این اظهارات را به عنوان ‌موضع تمام اعضای این اتحادیه در اجلاس گروه ۲۰ که طی هفته جاری در آلمان برگزار خواهد شد مطرح کند.
وی در این باره گفت: ما بر تعهد خود برای باز نگهداشتن اقتصاد جهانی تأکید خواهیم کرد و در کنار تداوم بخشیدن به همکاری های اقتصادی در جهان با حمایتگرایی مقابله می کنیم.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.