اتصالاتی با ویژگی‌های منحصر به‌فرد

0

ماده اولیه استفاده در ساخت لوله و اتصالات سان‌فیت نوعی پلی‌پروپیلن مخصوص با وزن مولکولی بالا به نام وستولن (Vestolen) است که ضمن برخوردار بودن از معیارها و ضوابط زیست‌محیطی و مقاوم بودن در برابر آب‌گرم، با استاندارد DIN-4102-B1 هم منطبق بوده و از نظر ایمنی در برابر حریق (Flame Retardant) در کلاس B1 این استاندارد را دارا است.
فرمولاسیون و ترکیب‌بندی این ماده اولیه منحصرا در کارخانه سازنده و در شرایط ثابت تولید انجام می‌شود. بدین ترتیب پراکنش مواد در آن دارای حداکثر یکنواختی است.
پلی‌پروپیلن مصرفی برای ساخت اجزا متشکله سان‌فیت با وزن مخصوص (Density) معادل gr/cm3 923 حدود ۵/۸ برابر از چدن و ۵۰ درصد از پی‌ وی سی بوده و ترکیبات پایدارکننده از جنس سرب و قلع که زیان‌بارترین مواد شناخته شده و مضر برای محیط زیست می‌باشند، در آن وجود ندارد.
در لوله و اتصالات سان‌فیت برخلاف انواع ساخته‌شده از پلی‌اتیلن هرگز ترک‌های ناشی از تنش‌های درازمدت (Stress Cracking) دیده نخواهد شد و گسترش سریع شعله که از معایب عمده پلی‌اتیلن است وجود ندارد. به‌طور خلاصه، با در نظرگرفتن سهولت نصب و اجرا سان‌فیت در مقایسه با انواع آلیاژی و پلیمری این سیستم را می‌توان اقتصادی‌ترین انتخاب با طول عمر همیشگی دانست.
وجود سوکت در تمامی اجزای سیستم پوش‌فیت نیاز به جوشکاری، و چسب سایر عملیات مشابه را برطرف می‌سازد از طرفی لوله و اتصالات سان‌فیت منطبق با استاندارد ۱۹۵۶۰ DIN- تولید می‌شوند و با تنوع بسیار زیاد ابعاد از نظر قطر لوله و اتصالات
(۵۰-۱۶۰) و زاویا در اتصالات و هم‌چنین در اختیار بودن لوله‌ها با یک یا دو سر سوکت در طول‌های گوناگون، امور مربوطه به طراحی و انجام کار اجزا را با سرعت و سهولت باور نکردنی ممکن می‌کند که طبعا موجب صرفه‌جویی بسیار زیاد در وقت و هزینه است. نگهداری و مراقبت از سیستم فاضلابی سان‌فیت به دلیل صافی سطوح فوق‌العاده داخلی و عدم لبه‌های جوش، و فقدان میل ترکیب شیمیایی و … بسیار ساده است و هرگز در طول زمان سطح مقطع مجاری آبرفتی فاضلابی تنگ‌تر نشده و رسوبی در آن پیش‌ نخواهد آمد. به دلیل امکان اجرای ونت در این سیستم فاضلابی که نقش مکملی دارد علاوه بر متعادل نمودن فشار دورن شبکه و پایدار نگه داشتن آن، عبور و جریان آبرفت فاضلاب را تسهیل می‌کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.