اجاره بها ۲ سال دیگر کاهش می یابد!

0

مدیرکل تعاون استان تهران با اشاره به اینکه مسکن مهر هنوز تاثیر خود را بر بازار مسکن نگذاشته است، گفت: با اجرای پروژه ها از دو سال آینده شاهد کاهش اجاره بها و قیمت فروش مسکن خواهیم بود.
به گزارش ConsBank به نقل ازمهر، محمدحسین کلاتهایی در خصوص تاثیر اجرای طرح مسکن مهر در بازار مسکن گفت: بازار مسکن نیز مانند سایر بازارها از عرضه و تقاضا تاثیر می پذیرد به نحوی که با افزایش تقاضا برای خرید و اجاره، سرمایه گذاران میزان سرمایه گذاری های خور را افزایش می دهند.
مدیرکل تعاون استان تهران اظهارداشت: از این طریق با اجرای طرح مسکن مهر و ایجاد واحدهای مسکونی جدید از تعداد متقاضیان مسکن و همچنین حضور در مسکن مهر کاسته می شود.
وی با تاکید بر اینکه هنوز مسکن مهر نتوانسته است تاثیر واقعی خود را بر بازار مسکن نشان دهد، تصریح کرد: وقتی تقاضا در بازار مسکن کاهش می یابد از میزان سرمایه گذاری های کاذب نیز کاسته می شود که این مسئله خود شرایط کاهش قیمتها را نیز فراهم می کند.
وی افزود: البته اینکه در این فاصله شاهد افزایش اجاره بها تا زمان حاضر شدن پروژه‌های در دست احداث باشیم امری طبیعی است، اما با گذشت زمان قیمتها و میزان نیاز تعدیل می‌شود.
این مقام مسئول در بخش تعاون بیان داشت: در هر حال به نظر می رسد با تکمیل هر بخشی از پروژه مسکن مهر، افراد کم درآمد صاحب مسکن شوند و از این طریق با تخلیه واحدهای استیجاری، کم کم بهای مسکن در بخش فروش و اجاره کاهش می یابد.
مدیرکل تعاون استان تهران پیش بینی کرد از طریق اجرای پروژه های مسکن مهر طی ۲ سال آینده شاهد کاهش اجاره بهای مسکن و همچنین قیمت خرید و فروش آن باشیم.
کلاتهایی مسکن مهر را یکی از پروژه های تعیین کننده و اصلی در بازار مسکن دانست و گفت: برقراری تعادل بین تقاضا و عرضه در بازار مسکن، زمینه ‌ساز عرضه مسکن به قیمت‌ تمام شده است بر این اساس با انتقال اجاره نشینان به منازل خود، عرصه برای سوداگران مسکن در ایران تنگ خواهد شد.
وی تصریح کرد:‌ ثبت ‌نامهای جدید در بخش مسکن مهر به فراخور زمینهای آماده احداث پذیرفته می شوند و مابقی افراد نیز برای دریافت تسهیلات لازم باید منتظر موقعیت باشند که البته با واگذاری مرحله به مرحله واحدهای در دست احداث، مراحل بعدی احداث و واگذاری مسکن‌ مهر مورد تاکید خواهد بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.