اجرای استانداردها در ساختمان ضامن کاهش مصرف انرژی است

0

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: رعایت استانداردهای کیفی و ایزو در ساختمانها به اجرای بهتر طرح هدفمندی یارانه ها کمک کرده و اجرای آنها بصورت همه جانبه و بصورت قانون مدون توسط سازندگان مسکن، تا ۴۰ درصد مصرف انرژی در ساختمانها را کاهش می دهد.
شاپور پولادی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران افزود: یکی از نیازهای اصلی ساخت و ساز کشور و نیز طرح های عمرانی،رعایت استانداردهای بین المللی در بحث انرژی و بهینه سازی مصرف است.
وی ادامه داد: رعایت اصول استاندارد و اخذ گواهینامه های مدیریت کیفیت و ایزو در کوتاه و بلندمدت هزینه های ناشی از ساخت مسکن را بطور جدی کاهش داده و از بروز سوانح و حوادث غیر مترقبه جلوگیری می کند.
نماینده ایلام تاکید کرد: به طور قطع اخذ گواهینامه های بین المللی کیفیت و ایزو، در صورتی که تداوم داشته و در تمامی سطوح جامعه و شهرها اجرا شود، آینده درخشانی را برای کلان شهرهای کشور رقم می زند.
وی ادامه داد: این استانداردها باید بصورت یک آیین نامه اجرایی توسط دستگاههای مجری درآید.
عضو کمیسیون عمران در مورد شهرسازی اسلامی یادآور شد؛ با توجه به تاکیدات آقای نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی مبنی بر توجه به شهرسازی با معماری اسلامی و ایرانی و نیز منطبق بر الگوی مدرن در سطح کلان و همچنین در طرح مسکن مهر هم باید لحاظ شود که با همفکری دولت و مجلس می توان جایگاه ایران را از لحاظ رعایت حقوق شهروندی به جایگاههای جهانی ارتقا داد.
پولادی با اشاره به تاثیر مستقیم رعایت استانداردها و گواهی های کیفیت بر اجرای بهتر طرح هدفمندکردن یارانه ها افزود: بطور قطع رعایت استانداردهای جهانی، کیفیت و ایزو در طرح های عمرانی کشور و ساختمانهای در دست احداث در اجرای بهتر طرح هدفمند کردن یارانه ها کمک کرده و پیش بینی می شود با آیین نامه ها و قوانینی که توسط دولت و وزارت مسکن و شهرسازی به سازندگان مسکن ابلاغ می شود، تا ۴۰ درصد مصرف انرژی در واحدهای مسکونی و ساختمانها کاهش یابد.
وی یادآور شد: اجرای همه جانبه و صحیح استانداردهای بین المللی و مدیریت کیفی، نقش بسزایی در سرانه ملی و تولید ناخالص داخلی در تمامی بخشهای اقتصادی خواهد داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.