اجرای برنامه احداث ۳۰ هزار خانه در بافت های فرسوده شهری

0

چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از خط اعتباری مسکن مهر برای ساخت ۳۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری استفاده می شود.
احمد صادقی معاون وزیر مسکن و شهرسازی در گفت وگو با ایرنا، تصریح کرد: برای متقاضیان هر یک از واحدهای مسکونی مذکور ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی پیش بینی شده است.
وی خاطرنشان کرد: وزارت مسکن وشهرسازی در اصلاح بافت فرسوده، فقط به احداث واحدهای مسکونی نمی اندیشد، بلکه شهرسازی با تکیه بر الگوی ایرانی – اسلامی را در دستور کار قرار دارد.
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران و بهسازی شهری ایران، گفت: ایران یکی از کشور های واقع بر روی کمربند زلزله است و یکی از اولویت های مهم در اجرای برنامه نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری توجه به مساله مقاوم سازی و ایمنی بناها است.
وی اضافه کرد: علاوه بر بهره گیری از خط اعتباری برای نوسازی بافت های فرسوده شهری، استفاده از منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت، صندوق ذخیره ارزی، اعتبارات ملی، عمومی و استانی نیز در برنامه قرار دارد.
صادقی اظهار امیدواری کرد که سازمان مدیریت بحران نیز برای ایمن سازی واحدهای مسکونی در بافت های فرسوده با تخصیص اعتبار لازم به ارتقا ایمنی در این مناطق کمک کند.
وی یادآور شد: اکنون ۶۰ هزار هکتار از بافت فرسوده شهری شناسایی شده که برای نوسازی وبهسازی این اراضی مشارکت همه جانبه مردم نیاز است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.