اجرای مسکن مهر در بافت‌های فرسوده شهر همدان

0

فرماندار شهرستان همدان گفت: اجرای طرح مسکن مهر نیازمند ۳ مقوله اختصاص زمین، ایجاد زیرساخت‌ها و ارائه تسهیلات از سوی دولت و اجرای عملیات ساخت و ساز از سوی اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مسکن است.
به گزارش ایلنا، علی‌اکبر فامیل کریمی با بیان اینکه دولت در اختصاص زمین و تامین زیرساخت‌ها و ارائه تسهیلات وظایف خود را انجام داده است، اظهارداشت: بخشی از کندی روند کار و عدم پیشرفت مناسب در اجرای طرح مسکن مهر به عملکرد تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها در شهرستان همدان بازمی‌گردد.
فامیل کریمی افزود: در شهر همدان ۵ اتحادیه مسکن کارکنان سپاه، کارمندی، کارگری، فرهنگیان و مشاغل آزاد فعالیت دارند که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تعهد ساخت ۴ هزار و ۸۷۵ واحد مسکن مهر را برای متقاضیان به عهده دارند.
وی از واگذاری ۶۸ هکتار زمین به تعاونی‌ها و اتحادیه‌های مسکن مهر در همدان خبرداد و گفت: براساس مصوبه جدید علاوه بر شهر همدان، شهرهای زیر ۲۵ هزارنفر جمعیت ازجمله جورقان، مریانج و قهاوند امکان بهره‌مندی از تسهیلات مسکن مهر را دارند. فامیل کریمی خاطرنشان کرد: برای شهرهای با جمعیت زیر ۲۵ هزارنفر نیز شرایطی ایجاد شده تا افراد به صورت گروه‌های ۳تا ۵ نفره یا انفرادی از تسهیلات مسکن مهر استفاده کند و در صورت احراز شرایط لازم به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.
فرماندار همدان تاکیدکرد: به منظور کاهش مشکلات پیش‌رو و جبران عقب‌ماندگی‌ها در اجرای طرح مسکن مهر، خط اعتباری جدیدی از سوی وزارت مسکن و شهرسازی ایجاد شده است که با همکاری جدی بانک‌ها می‌توان شاهد پیشرفت در این بخش بود.
وی همچنین سوق دادن مسکن مهر به سمت بافت‌های فرسوده و ارائه تسهیلات در این زمینه را از دیگر راه‌کاری موجود در اجرای موفق طرح مسکن مهر عنوان کرد وگفت: برخورداری بافت‌های فرسوده از تسهیلات مسکن مهر و بخشودگی‌های مختلف در صدور مجوزهای لازم ساخت وساز، گام موثری دراین زمینه خواهد بود.
وی افزود: مسکن مهر باید به سمتی حرکت کند که علاوه بر استحکام لازم، از محل اسکان و موقعیت مناسب وخوبی برخوردار باشد و در این راستا به متقاضیان انفرادی وگروهی واقع در بافت‌های فرسوده با ایجاد امکانات لازم، تسهیلات ساخت مسکن مهر پرداخت می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.