احتراق کامل و تمیز با بخاری‌های گازسوز بدون نیاز به دودکش

0

یکی از لوازمی که بحث استفاده از آن به تازگی در کشور ما رونق یافته، بخاری گازسوز بدون دودکش
«Unvented Gas Heaters» با قدرت حرارتی مجاز تا Btu/hr 40 هزار است که به‌منظور صرفه‌جویـی درمصرف انرژی و بهینه‌سازی سوخت مورد توجـه قرار گرفته است.
هم‌اکنون بیش از ۱۰ میلیون خانواده در ایالات متحده آمریکا و بیش از ۵۰ میلیون خانواده در سراسر دنیا از وسایل گرمایشی گازسوز بدون دودکش استفاده می‌کنند و گسترش بازار عرضه و تقاضای این محصول در گرو دستیابی به مفاهیم زیست محیطی و صرفه‌جویی و استفاده هوشمندانه از انرژی است.
برای نصب این بخاری‌ها، احتیاج به سوراخ‌کردن سقف و دیوار ساختمان نیست و کلاً احتیاجی به دودکش ندارند و می‌توانند در هر قسمتی از ساختمان مانند گوشه اتاق‌ها، زیر پنجره و یا هر جای دیگری نصب شوند. بنابراین هزینه‌های مربوط به نصب آن‌ها بسیار پایین است.
تمام تجهیزات گازی بدون دودکش به یک پیلوت ODS (سیستم حساس به کاهش اکسیژن) مجهز هستند که وقتی که مقدار اکسیژن اتاق کمتر از سطح تعیین‌ شده شود به‌طور خودکار وسیله را خاموش می‌کند. از آن‌جایی که این تجهیزات از سال ۱۹۸۰ در حدود ۵۰ میلیون دستگاه در سطح دنیا و همچنین ۱۰ میلیون دستگاه در سطح آمریکا مورد استفاده قرار گرفته، سابقه مثبتی را در خصوص ایمنی از خود برجای گذاشته است.
آزمایشات بسیار زیادی روی بخاری‌های گازسوز بدون دودکش درخصوص نوع کیفیت هوای اتاق انجام شده‌است. این آزمایشات برای افراد خاص مانند کودکان، بانوان باردار و افراد کهنسال که در محل ساکن هستند صورت گرفته است.
بخاری‌های گازسوز بدون دودکش توسط آزمایشگاه‌های مستقل مختلفی در خصوص مطابقت با استانداردهای بین‌المللی مورد آزمون قرار گرفته‌اند. در ایالات‌متحده این محصولات برای برآورده ساختن ملزومات استاندارد ANSI Z21.11.2 آزمایش شده که کاملا مورد تایید قرار گرفتند و در ظرفیت‌های مختلفی حرارتی از۵۰۰ تا۱۰هزار کیلوکالری در ساعت تولید‌ می‌شوند.
مطالعات و تحقیقات مختلف نشان داده‌اند که این بخاری‌ها در پدیده سوختن و احتراق گاز بخار آب تولید می‌کنند که در فضای اتاق منتشر شده و رطوبت لازم را ایجاد می‌نماید. این رطوبت با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شود. این بخاری‌ها همچنین مجهز به یک سیستم ODS (سیستم حساس به کاهش میزان اکسیژن) است. در صورتی که میزان اکسیژن اتاق از حد مشخصی (۱۸درصد) کمتر شود ODS به‌طور خودکار عمل و جریان گاز اصلی به مشعل بخاری را قطع می‌کند.
در خصوص این‌که استفاده از بخاری‌های بدون دودکش چقدر در هوای استنشاقی تأثیر دارند، آزمایشگاه‌های موسسه تحقیقات صنایع گازسوز ایالت‌متحده (AGAR) آزمایشاتی را به‌طور مستقل در این زمینه انجام داده‌اند.
این آزمایشات در یک خانه واقعی که از این‌گونه بخاری‌ها استفاده می‌کردند انجام گرفت و ۵ عنصر اصلی اکسیژن، منواکسید کربن، دی‌اکسید کربن، دی‌اکسید نیتروژن و بخار آب (رطوبت) که در کیفیت هوای داخلی ساختمان‌ها مؤثرند مورد اندازه‌گیری قرار گرفت.
نتایج آزمون نشان داد که این ۵ عنصر در سطح استانداردهای جهانی است و استفاده از بخاری‌های بدون دودکش کیفیت هوای داخل اتاق را در حد مطلوب نگه می‌دارد و به بیان دیگر بخاری بدون دودکش گرمای حاصل از احتراق کامل و سوختن تمیز را در اختیار ما قرار می‌دهد.
بخاری گازسوز «لگسی» با راندمان ۱۰۰درصد از جمله تولیدات گروه پلار است که در راستای استفاده بهینه از انرژی مطابق با استانداردهای جهانی و ملی ایران و مجهز به یک پیلوت ODS تولید می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.