احتمال افزایش تسهیلات ساخت مسکن به ۳۰ میلیون تومان

0

مدیر امور اعتبارات سرمایه‌گذاری بانک مسکن از احتمال افزایش ۵ میلیون تومانی تسهیلات ساخت مسکن خبر داد و گفت: در آینده نزدیک شرایط بهتری برای بخش مسکن در نظر گرفته خواهد شد.
به گزارشConsBank به نقل از فارس، غلامرضا سربندی افزود: بسته سیاستی بانک مرکزی که به بانک مسکن در اواسط اردیبهشت‌ماه ابلاغ شد در آن بسته در مورد مسکن گفتند که متعاقباً خبرهایی اعلام می‌شود و در آن جلسه هم شفاهی صحبت شد اما اینکه هر گونه افزایش سقف تسهیلاتی مکتوب باشد هنوز اعلام نشده است.
وی افزود: بنده دیروز در جلسه بانک مرکزی حضور نداشتم اما روز شنبه هفته جاری در حضور رییس کل بانک مرکزی در ارتباط با خط اعتباری طرح مسکن مهر صحبت هایی شد اما به طور دقیق در مورد افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در جریان نیستم که دیروز چه مطالبی عنوان شده است.
وی ادامه داد: اما در این جلسه به صورت شفاهی عنوان شده که شرایط بهتری را برای بخش مسکن می‌خواهند در نظر بگیرند.
سربندی تاکید کرد: سقف تسهیلات ساخت مسکن ۲۵ میلیون تومان است که طبق بسته سیاستی بانک مرکزی ۱۸ میلیون تومان آن تقسیط می‌شده است و چیزی که عنوان می‌شود احتمالا این ۲۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان افزایش می‌یابد.
مدیر امور اعتبارات سرمایه‌گذاری بانک مسکن گفت: اما اینکه سقف تقسیط چه مقدار شود بنده اطلاعی ندارم، ولی معمولا میزان ساخت با تقسیط متفاوت بوده است و همیشه مشتری بخشی از تسهیلات ساخت را نقدی پرداخت می‌کرده است.
وی خاطر نشان کرد: تسهیلات ساخت مسکن با حساب صندوق پس‌انداز مسکن ۳۰ میلیون تومان است که با سپرده‌گذاری پرداخت‌ می‌شود اما این افزایش سقف ساخت مسکن که رییس کل بانک مرکزی مطرح کرده است مربوط به حساب صندوق پس‌انداز مسکن نیست بلکه سقف تسهیلات ساخت مسکن بدون سپرده قرار است که افزایش یابد.
وی تصریح کرد: اگر این اقدام صورت بگیرد شاید در حساب صندوق پس‌انداز مسکن هم تجدید‌نظر شود و سقف آن که در حال حاضر ۳۰ میلیون تومان است یک تغییر کند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.