احداث بزرگترین پارکینگ کشور در تهران

0

با اتمام پروژه‌های اراضی عباس‌آباد ظرف دو سال آینده، قطب فرهنگی کشور همراه با بزرگترین پارکینگ ایران تکمیل خواهد شد.
به گزارش همشهری، اتابکی مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس‌آباد با اشاره به سرمایه‌گذاری اولیه ۲۵۰ میلیارد تومان در این اراضی از ظرفیت ۱۵۰۰ میلیارد تومانی برای مشارکت بخش خصوصی در اراضی عباس‌آباد خبر داد.
اتابکی گفت: علاوه براین برای تمامی نقاط این اراضی برنامه‌ریزی و طراحی صورت گرفته و کار ساخت شبکه‌های زیر بنایی این اراضی نیز ۶۰ تا ۷۰ درصد پیشرفت داشته است.
وی گرچه از سعی مدیریت شهری در اتمام تمامی طرح‌های اراضی عباس آباد ظرف دو سال آینده سخن گفت‌ اما در عین حال ساخت برخی از پروژه‌های بزرگتر مانند سالن اجتماعات ۵ هزار نفری عباس آباد را نیازمند زمان بیشتری دانست.
اتابکی از ساخت پارکینگی با ظرفیت ۲۸ هزار خودرو به‌عنوان بزرگترین پارکینگ کشور در اراضی عباس‌آباد خبر داد و در توضیح سایر طرح‌های دردست اجرا در این اراضی اظهار داشت: پروژه‌های باغ‌های نوروز، تابستان ۸۹، باغ گل سال آینده، باغ موزه دفاع مقدس اوایل سال آینده و پروژه پل ابریشم نیز به‌زودی افتتاح می‌شود.
مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد افزود: پروژه پلانتاریوم هم که بسیار بزرگ است نیاز به ۶ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد که به‌دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم.
به اعتقاد اتابکی، مدیریت فرهنگی در فضاهای روباز در کشور ضعیف است که باید آن را تقویت کنیم، به همین دلیل علاوه بر اراضی عباس آباد، پادگان قلعه‌مرغی نیز با ۳۰۰هکتار وسعت با تلاش شهردار تهران قرار است به مرکز فرهنگی در کشور تبدیل شود.
وی با اشاره به اینکه مجموعه شهربازی نیز در این تپه‌ها ساخته می‌شود، گفت: یادمان شهدا و پرچم ایران با ارتفاع ۱۵۰ متر در وسط پارک طالقانی نصب و محور پیاده و دوچرخه نیز در مجموعه عباس آباد ساخته می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.