احداث شهرهای صنعتی هوشمند در دل صحرا

0

احداث شهرهای صنعتی هوشمند در دل صحرا

احداث شهرهای صنعتی هوشمند در دل صحراسازمان دارایی‌های صنعتی عربستان (MODON) در قراردادی رسمی با هوآوی (Huawei)، همکاری جدیدی برای احداث شهرهای صنعتی هوشمند آغاز کرد. عربستان مدت‌هاست که پروژه احداث شهرهای صنعتی را آغاز کرده و به‌کمک هوآوی این شهرها را هوشمند خواهد کرد. بدین‌ترتیب کارخانه‌های این شهرهای صنعتی هوشمند در تمام مراحل عملیاتی به‌صورت اتوماتیک عمل خواهد کرد و از جدیدترین فناوری‌ها در مدیریت، کنترل، کنترل کیفیت و ردیابی محصولات از راه دور استفاده خواهد شد.

خالد السالم، مدیرکل این سازمان در این‌باره اظهار داشت: «برنامه‌ریزی و طراحی پروژه در شهر صنعتی دوم ریاض آغاز شده است و تمرکز اصلی روی خدمات امنیتی و حفاظتی است. در این شهرها، شبکه‌های فیبرنوری و دوربین‌های سی‌سی‌تی‌وی (CCTV) به‌کار گرفته می‌شود تا روند ترافیک و امنیت شهر کنترل شود و تیرهای چراغ برق الکترونیک روشنایی شهر را در شب تامین می‌کند. در ادامه هم اپلیکیشن‌های هوشمندی برای بخش‌های مختلف صنایع همگانی، بهداشت و درمان، محیط زیست و پشتیبانی مهندسی طراحی می‌شود و به‌مرور کیفیت خدمات و پایداری سیستم و روند مصرف انرژی بهینه می‌شود و پروژه‌های مدیریت مصرف آب اجرا می‌شود.» به‌علاوه وی به این نکته اشاره کرد که: «اجرای این پروژه عظیم در چند فاز مختلف خواهد بود تا محاسبات لازم درمورد هزینه‌ها انجام گرفته،‌ زمان کافی برای تست تمام برنامه‌ها و پروژه‌ها باشد. سپس می‌توان از تجربیات پروژه اولیه در پروژه‌های بعدی استفاده کرد. درسراسر این شهرها و در تمام کارخانه‌ها، خدمات آی‌سی‌تی (ICT) با کیفیت بالا از طریق شبکه‌های ارتباطی بی‌سیم فراهم خواهد شد.»

احداث شهرهای صنعتی هوشمند در دل صحرادنیس ژانگ (Denis Zhang) مدیر ارشد اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری فناوری هوآوی نیز در این‌باره گفت: «ما یکی از شرکت‌های پیشرو در ارائه راه‌حل‌های جدید برای احداث شهرهای هوشمند هستیم و مفتخریم که در این پروژه استراتژیک با سازمان دارایی‌های صنعتی عربستان در زمینه‌های مختلف همکاری می‌کنیم تا نیازهای بخش فناوری ارتباطات و اطلاعات تامین شود. این بخش نقشی مهم در پشتیبانی پروژه صعودی ویژن ۲۰۳۰ ایفا می‌کند.»

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.