اختصاصی/ ارایه جدیدترین سیستم‌های گرمایش جهان در ایران

0

طبق مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان که بر عایق بودن ساختمان اشاره دارد با استفاده از لوله‌های آرین پایپ در گرمایش از کف، می‌توان کف ساختمان را عایق کرد.
تیمور حاجی میرزا علیان مدیرعامل شرکت آرین پایپ ضمن بیان این مطلب درباره تولیدات این شرکت گفت: شرکت آرین پایپ در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را به‌عنوان اولین تولیدکننده لوله‌های پنج لایه Pex-Al-Pex با جوش لیزر مطابق با استاندارد astm1335 و همچنین منطبق با مبحث‌های ۱۴ و ۱۶ مقررات ملی ساختمان در تاسیسات گرمایشی و مصرفی آغاز کرده است.
وی افزود: این شرکت دارای گواهینامه فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن و عضو انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی است.
مدیرعامل شرکت آرین پایپ گفت: تولید لوله‌های آرین پایپ به خاطر شرایط ویژه و جوش لیزر، این توانایی را برای این شرکت به ارمغان آورده تا قابلیت تحمل فشار و دمای لوله را در دمای ۹۵ درجه ۱۵ بار ثبت کند که این خود موفقیتی منحصر بفرد به شمار می‌آید و همچنین این شرکت در زمینه جدیدترین سیستم‌های گرمایش جهان(گرمایش از کف) پیشرو است.
علیان ادامه داد: در این روش(گرمایش از کف) ۷۰درصد حرارت به‌صورت تابشی و ۳۰ درصد به‌صورت جابجایی محیط را گرم می‌کند و به دلیل تولید حرارت درکف یعنی جایی که دقیقا به آن نیاز داریم محیطی مطابق با آسایش انسان فراهم می‌کند.
مدیرعامل شرکت آرین پایپ درباره تاثیر استفاده از این سیستم بر اصلاح الگوی مصرف اظهارداشت: گرما در این سیستم یکنواخت بوده و در جایی که مورد نیاز نیست گرما هدر نمی‌رود. همچنین دمای آب مورد نیاز این سیستم بین ۳۵ تا ۵۰ درجه بوده که به نسبت سایر سیستم‌ها (حدود ۷۰ درجه) بسیار کمتر است.
وی خاطرنشان کرد: طبق مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان که بر عایق بودن ساختمان اشاره دارد با استفاده از لوله‌های آرین پایپ در گرمایش از کف، می‌توان کف ساختمان را عایق کرد و به دلیل بالا رفتن انرژی جرمی سیستم با استفاده از لایه بتون قابلیت صرفه‌جویی در مصرف انرژی بالا می‌رود به حدی که حتی با خاموش کردن سیستم گرمایش از کف در طی چند ساعت تغییر دمای محسوسی مشاهده نمی‌شود.
علیان تصریح کرد: گرمایش از کف قابلیت استفاده از انرژی‌های نو و کم هزینه مانند انرژی خورشیدی را نیز داراست. علاوه بر تمام موارد ذکر شده گرمایش از کف، ساختمان را از نیاز به بخاری، شوفاژ و سایر روش‌های گرمایشی با مصرف انرژی بالا و پرهزینه بی‌نیاز می‌کند.
وی در پایان گفت: این سیستم در انواع ساختمان‌ها (مسکونی، اداری، تجادی،مذهبی، ورزشی، تاریخی و …) و همچنین در ذوب کردن برف و یخ قابل استفاده است.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.