اختصاصی/ افزایش راندمان با سازه‌های فضایی تا ۲۵ درصد

0

سازه‌های فضایی به علت پخش نیرو در جهات مختلف از استحکام همراه با سبکی استثنایی برخوردار است به گونه‌ای که وزن آن‌ها ۳۵ درصد از سازه‌های متداول کمتر است.
سید ایمان حسینی حصار مدیرعامل شرکت سازه‌های فضایی نوین با اشاره به ویژگی‌های سازه‌های فضایی اظهار داشت: به علت استفاده حداکثر از سیستم‌های پیش‌ساخته در سازه‌های فضایی در حداقل زمان ساخته و نصب می‌شود. از طرف دیگر شکل منظم سازه‌های فضایی نمای زیبایی را ایجاد می‌کند و بسیاری از معماران در سالن‌ها، مراکز اجتماعات و … از سقف کاذب استفاده نکرده و خودسازه را به‌صورت xpous (اکسپوز) به نمایش می‌گذارند و حتی در برخی مواقع از فضاهای خالی سازه برای ردکردن لوله‌های تاسیسات و گرمایش و سرمایش استفاده می‌کنند.
مدیرعامل شرکت سازه‌های فضایی نوین در خصوص تاثیر سازه‌های فضایی در اصلاح الگوی مصرف گفت: در بحث سازه‌ها همواره اصلاح و بهینه‌سازی مطرح می‌شود، همیشه در طراحی و اجرای سازه‌ فضایی تلاش برای هرچه بالاتر بودن محاسبات و دقیق بودن آن و بهترین بارگذاری صورت می‌گیرد. به همین جهت در برابر بار‌های داده شده مثل بار زنده باید بتوان آن را تا بالاترین حد ممکن بالا برد ولی در عین حال اعضای سازه هم به لحاظ مقاطع لوله‌ها و هم این‌که اتصالات در بهینه‌ترین حالت پایین‌ترین مقطع و کوچک‌ترین سایز اتصالات ممکن به‌کار رود.
وی افزود: در انتخاب لوله برای هر پروژه به وزن و اندازه آلیاژ آن توجه ویژه‌ای می‌شود تا با مناسب‌ترین سایز، بیشترین مقاومت به دست بیاید.
وی تاکید کرد: سازه‌های فضایی با وزن کمتر نسبت به سقف سوله، زمان کمتر برای نصب و هزینه کمتر نسبت به موارد مشابه نقش بسیار مهمی در اصلاح الگوی مصرف دارد که برای اماکن تفریحی، ورزشی، نمایشگاهی و کارگاهی قابل استفاده است. چون عمر مفید سازه‌های فضارکار خیلی بیشتر از سازه‌های دیگر است.
حسینی حصار گفت: سازه‌های فضا کار نیازی به ستون ندارد و همین عامل راندمان فضا را تا ۲۵ درصد بیشتر می‌کند که در اماکن مختلف قابل توجه است و به علت یکپارچگی سازه‌های فضایی و مقاومت خاص آن که تجربه در پروژه‌های اجرا شده به ما این را ثابت کرده که سازه‌های فضا کار مقاومت و طول مفید که در عمل به ما از خود نشان داده خیلی بیشتر از آن‌که محاسبات به ما جواب داده و جایگزینی این سیستم و سازه به جای سازه‌های پر اصطحکاک می‌توان در مصرف انرژی و وقت صرفه‌جویی بسیار زیادی کرد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.