اختصاصی/ برج دوبی موجب ایجاد طوفان می شود؟!

0

حدس و گمانهای بسیاری در بلاگهای مختلف معماری در مورد اختلاف دمای طبقه اول و آخر برج دوبی وجود دارد.. این امر به برخی گمانه زنیها در مورد خواص فیزیکی غیر عادی این ساختمان بلند دامن زده است.
مقاله ای که به تازگی در روزنامه آلمانی “اشپیگل” ارائه شده یکی از جالبترین نمونه پیش بینی های موجود در مورد این برج است.
“اشپیگل” نوشت: “این برج به قدری عظیم است که درجه حرارت در آخرین طبقه آن تا هشت درجه سانتیگراد پایین تر از طبقه اول آن است. اگر کسی به فکر باز کردن دری در بالا و یک در در پایین برج بیافتد، و همچنین دریچه های هوا در طبقات میانی را بگشاید ، توفانی در کانالهای تهویه برج به راه خواهد افتاد که همه چیز را در سر راه خود نابود خواهد کرد به استثنای سنگ مرمر و کاشی های سنگین در آپارتمان لوکس “.
این نشریه آلمانی معتقد است:به طور حتم این امر باعث ایجاد “اثر دودکشی (Chimney Effect)” می شود. به همین دلیل است که دیگر آسمان خراشها و ساختمانهای بلند دارای درهای گردانی هستند که هرگز به طور کامل رو به هوای خارج باز نمی شوند.
با این حال ، مشکل اصلی یک چاه مستقیم و ۸۵۰ متری از طبقه آخر تا زیر زمین ساختمان است.احتمالا مدیران تاسیساتی ساختمان برای اتفاق نیافتادن این موضوع چاره ای اندیشیده اند.
ترور پت ، فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد در ریاضی نظری نظری خلاف این دارد و می گوید: “با توجه به حجم برج به مترمکعب که بیش از ۱۰۰ میلیون بار کوچکتر از حجم مکعبی یک گردباد بسیار کوچک است، من فکر می کنم برج دبی با توجه به آزمایش شدن در برابر بادهایی با سرعت ۵۵ تا ۱۲۵ mph ، شانس مناسبی برای مقاومت در برابر طوفانی با درجه یک دارد.”
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.