اختصاصی/ زلزله دیوارهای سه بعدی را خراب نمی‌کند

0

پانل‌های ۳D اگر صحیح اجرا نشود مانند تیغ دولبه عمل می‌کندو اجرای غلط می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.
سید محمدرضا هاشمی مدیرعامل شرکت «پولاد مشبک اجرا پوما» درباره ساخت پانل‌های ساختمانی سه‌بعدی گفت: شرکت پوما از ۱۲ سال پیش، ساخت دیوارهای سه بعدی با عایق پلی‌استایرن را آغاز کرده و از حدود ۲ سال پیش فعالیت تخصصی اجرای آن را نیز انجام می‌دهد.
وی افزود: در ساختمان‌هایی که با پانل‌های ۳D ساخته می‌شود، پانل‌های ۳D اگر صحیح اجرا نشود مانند تیغ دولبه عمل می‌کند و چون استفاده از این سیستم در دیوارهای باربر است، اجرای غلط می‌تواند تبعات جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.
هاشمی با اشاره به تاثیر محصولات جدید شرکت پوما بر صرفه‌جویی تصریح کرد: شرکت پوما رزینی را تولید کرده که به ملات ماسه و سیمان افزوده شده و ریزش مواد در هنگام ساخت را به حداقل می‌رساند و همچنین میزان سیمان مصرفی را به نحو قابل توجهی کاهش می‌دهد.
وی افزود: کربنات کلسیم محصول دیگر شرکت پوما است که جایگزین ملات ماسه و سیمان می‌شود و دقیقا مانند ملات گچ عمل می‌کند اما خورندگی آن را ندارد. این محصول سرعت اجرا را دو برابر کرده و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. ضمن آن‌که کارفرما با اکیپ‌های اجرایی کمتر درگیر می‌شود.
مدیرعامل شرکت «پولاد مشبک اجرای پوما» با اشاره به اثر استفاده از دیوارهای سه بعدی بر اصلاح الگوی مصرف اظهار داشت: دیوارهای سه بعدی دوجداره است و لایه‌ای عایق وسط آن قرار دارد.
وی افزود: این عایق تاثیر مهمی بر اصلاح الگوی مصرف انرژی دارد و همین مساله سبب توجه مردم و ارگان‌ها به این تکنولوژی جدید شده است. شرکت پوما در حال حاضر عضو انجمن بهینه‌سازی مصرف انرژی ایران است.
هاشمی خاطرنشان کرد: در ساختمان‌هایی که با مصالح معمولی ساخته می‌شود در هنگام هرگونه اتفاق غیرمنتظره مانند زلزله، کل بنا تخریب می‌شود و فرو می‌ریزد، اما در ساختمان‌های احداثی با دیوارهای سه بعدی چنانچه در اتصال یک دیوار، سقف یا کف تخریبی ایجاد شود، سایر اجزا بار وارده را تحمل می‌کند و مانع از تخریب کل ساختمان می‌شود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.