اختصاصی/ صرفه‌جویی در مصرف انرژی با آسانسور و پله‌برقی «BLT»

0

در پارکینگ‌های طبقاتی مکانیزه فعلی در ایران در هر طبقه حداکثر ۲ خودرو قرار می‌گیرند. در حالی که در سیستم مدرن آن در هر طبقه امکان قرارگیری حداقل ۱۰ خودرو وجود دارد که انتقال خودرو بدون راننده و برنامه‌ریزی شده انجام می‌شود.
فرشید تکبیری مدیرعامل شرکت فن‌وتجارت امیران ارژنگ (نماینده رسمی شرکت Brilliant) ضمن بیان این مطلب درباره فعالیت این شرکت گفت: طراحی، فروش و اجرای انواع آسانسور، پله‌برقی، پیاده‌روی برقی (Moving Walk) و پارکینگ‌های طبقاتی مکانیزه و کاملا هوشمند فعالیت اصلی این شرکت است.
وی افزود: اولین پیاده‌روی برقی در ایران که مخصوص حمل مسافر در مکان‌های شلوغ و پرتردد مثل فرودگاه‌ها است، توسط شرکت «امیران ارژنگ» در بازار مبل شماره یک ایران نصب شده است.
مدیرعامل شرکت فن و تجارت امیران ارژنگ درباره تاثیر این محصولات بر اصلاح الگوی مصرف اظهار داشت: آسانسور‌ها و پله‌برقی‌های مدرن تاثیر زیادی بر کاهش مصرف انرژی دارد. در آسانسورهای قدیمی حرکت توسط موتور و گیربکس صورت می‌‌گرفت که راندمان گیربکس بسیار پایین و مصرف انرژی تقریبا دو برابر است.
وی خاطرنشان کرد: آسانسور‌های «BLT» بدون گیربکس عمل می‌کند تا با کاهش توان، انرژی کمتری مصرف شود. در آسانسور‌های قدیمی توان مصرفی موتور در یک آسانسور معمولی ۶ نفره ۵/۵ کیلووات بود که در نسل جدید آسانسور‌های «BLT» این توان با حذف گیربکس و استفاده از موتور الکتریکی به ۲/۳ کیلووات رسیده است.
تکبیری تاکید کرد: با این وجود آسانسور‌های سابق با ۴ رشته سیم بکسل اتصال پیدا می‌کردند که در آسانسورهای مدرن BLT به ۸ رشته رسیده است تا ضریب اطمیان هم افزایش قابل توجهی پیدا کند.
مدیرعامل شرکت فن و تجارت امیران ارژنگ با اشاره به صرفه‌جویی انرژی در پله‌های برقی‌های «BLT» گفت: پله برقی‌های قبلی تحت استاندارد EN115 تولید و نصب می‌شد که فقط درباره ایمنی آسانسور‌هاست. در حالی که با امکانات و سیستم‌های جدید و استفاده از چشم‌های الکتریکی پله‌های برقی بدون نیاز به استارت زدن (که خود انرژی زیاد صرف می‌کند) کار می‌کند.
وی افزود: چشم‌های الکتریکی در پله‌های برقی مدرن به‌گونه‌ای نصب می‌شود که به محض نزدیک شدن مسافر به کار می‌افتد و در صورتی که ظرف یک‌ دقیقه، پله برقی مسافری نداشته باشد سیستم روی حالت «استندبای» قرار می‌گیرد که همین مساله صرفه‌جویی زیادی در مصرف انرژی خواهد داشت.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.