اختصاصی/ صنعت تولید در و پنجره‌های «upvc» با خلا یراق‌آلات تولید داخل روبروست

0

صنعت تولید در و پنجره‌های «یو پی وی سی» با خلا یراق‌آلات تولید داخل روبروست و تولیدکنندگان ناچارند یراق‌آلات آلمانی، ترک یا چینی بسته به سلیقه و بودجه مشتری استفاده کنند.
کاوه مسگریان مدیرعامل شرکت بهینه‌ساز ایستا گفت: با توجه به این‌که ۳۰ درصد انرژی مصرفی در ساختمان‌ها از طریق در و پنجره‌ها هدر می‌رود، اگر پنجره‌ها قدیمی را با پنجره‌های «یو پی وی سی» که نسل چهارم در و پنجره‌هاست تعویض کنیم، سهم بسزایی در بهینه‌سازی مصرف و صرفه‌جویی در انرژی خواهد داشت.
مسگریان گفت: پنجره‌های «یو پی وی سی» عامل مهمی در اصلاح الگوی مصرف انرژی هستند و باید توجه بیشتری به آن از سوی مسوولان صورت بگیرد. ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل منابع سرشار انرژی تا چندی قبل توجهی به ضرورت صرفه‌جویی انرژی نشده است.
وی افزود: تجربه جایگزینی لامپ‌های کم مصرف با لامپ‌های رشته‌ای نشان داده که اصلاح الگوی مصرف انرژی بدون سرمایه‌گذاری گسترده دولت ممکن نیست و به‌نظر می‌رسد اکنون زمان سرمایه‌گذاری در بخش در و پنجره‌های «یو پی وی سی» است.
مدیرعامل شرکت بهینه‌ساز ایستا خاطر نشان کرد: پنجره‌های «یو پی وی سی» به دلیل جنس مناسب و درزبندی کامل، هدر رفت انرژی ندارد و عایق کامل صدا، گرما و سرما و گرد و خاک است. به همین دلیل صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف انرژی در ساختمان دارد که می‌تواند سود سرشاری نصیب کشور کند. وی تاکید کرد: در و پنجره‌های «یو پی وی سی» در ابتدا تنها مورد توجه‌ انبوه‌سازان بود. اما ترغیب و سپس اجبار شهرداری به استفاده از پنجره‌های پروفیل با شیشه‌های دوجداره سبب شد استفاده از آن توسعه یابد. اما عمومی شدن استفاده از آن نیازمند عزم دولت است.
وی درباره وظایف دولت در این خصوص گفت: ارایه ارقام و آمار مربوط به صرفه‌جویی اقتصادی در مقیاس اقتصاد خانه و اقتصاد کشور، بکارگیری پروفیل‌های با کیفیت و استاندارد، حمایت از تولیدکنندگان پروفیل‌های استاندارد داخلی و جلوگیری از واردات پروفیل‌های نامرغوب و غیراستاندارد که عمدتا توسط بخش خصوصی و به‌دور از ممیزی‌های موسسات ذی‌ربط وارد می‌شود مهم‌ترین وظایف دولت در زمینه ترویج فرهنگ استفاده از در و پنجره‌های پروفیل «یو پی وی سی» است.
مدیرعامل شرکت بهینه‌ساز ایستا همچنین درباره فعالیت های این شرکت گفت: شرکت بهینه‌ساز ایستا از سال ۱۳۸۷ تولید در و پنجره‌های پروفیل «یو پی وی سی» با شیشه‌های دوجداره را آغاز کرده است.
وی افزود: در ساخت در و پنجره‌های «یو پی وی سی» ترجیح شرکت بر استفاده از پروفیل‌های استاندارد ساخت داخل است تا علاوه بر اشتغال‌زایی، به رونق این صنعت در کشور یاری کنیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.