اختصاصی/ فرصت طلایی تولیدکنندگان سیمان

0

در شرایطی که بحران اقتصادی دوبی باعث رکود در فعالیت شرکت های سیمان امارات شده ،این شرکت ها خود را برای استفاده از یک فرصت بزرگ برای تامین سیمان و بتن مورد نیاز برای نیروگاه های هسته ای امارات آماده می کنند.
به گزارش zawya ، امارات متحده عربی در صدد انعقاد قراردادهایی به ارزش دلار ۴۰ میلیارد دلار برای ساخت چندین راکتور هسته ای است.
به گفته یک مقام ارشد، نیروگاه های هسته ای نعمتی آسمانی برای شرکت های سیمان است که در ماه های گذشته با کاهش تقاضا و کاهش چشمگیر درآمد و سود دست به گریبان بوده اند.
این مقام ارشد که نخواست نامش فاش شود افزود: ما از پتانسیل عظیمی صحبت می کنیم که پیش روی ما قرار دارد. برای احداث نیروگاه های هسته ای نیاز به مقدار زیادی سیمان آماده است و شرکتهای تولیدی سیمان در حال حرکت به سمت تامین این نیاز هستند.
وی گفت: ما نیز به نوبه خود رایزنی های اولیه در مورد پیشرفتهای تکنولوژیکی که مورد نیاز خواهند بود انجام داده ایم. در حال حاضر ما پیگیر مراحل پیش قرارداد هستیم و خود را برای قدمهای بعد از عقد قرارداد آماده می کنیم.
مذاکرات به مرحله نهایی رسیده و انتظار می رود که قرارداد به زودی منعقد شود. امارات به تازگی شرکت انرژی هسته ای امارات (Enec) را برای اجرای پروژه تاسیس کرده است.
آخرین اظهار نظرها حاکی از اینست که که Enec در آخرین مراحل ارزیابی چند سایت بالقوه در این کشور برای احداث نیروگاه هاست.
محمد الحمادی رئیس اجرایی Enec اعلام کرد امید بسیاری به بهره برداری از این نیروگاه های هسته ای را تا سال ۲۰۱۷ وجود دارد. مذاکرات در حال حاضر برای تعیین پیمانکاران برای طراحی ، ساخت و بهره برداری نیروگاهها ادامه دارد. درصورت موفقیت آمیز بودن مذاکرات، کار احداث نیروگاه ها از سال ۲۰۱۲ آغاز خواهد شد.
رییس اتحادیه سیمان امارات نیز گفت: مذاکرات ما تقریبا در حال نهایی شدن است. پیمانکاران ابتدا به سراغ تولید کنندگان سیمان خواهند رفت و آنها نیز به نوبه خود به سراغ ما خواهند آمد. به گفته وی صنعت سیمان به شدت نیازمند چنین فرصتی است.
وی افزود: میزان تقاضا و به طبع آن میزان تولید سیمان در شش ماه گذشته کاهش یافته است. این روند به احتمال فراوان تا سال ۲۰۱۱ نیز ادامه خواهد داشت. حتی برخی از پیش بینی ها شروع رشد دوباره بازار سیمان را ابتدای سال ۲۰۱۲ دانسته اند.
رییس اتحادیه سیمان امارات تصریح کرد: در حال حاضر ما توانایی تولید انواع سیمان مورد استفاده در بخش ساخت و ساز را داریم. علاوه بر این ، این صنعت کاملا قابل انعطاف است. ما قادر هستیم تا به راحتی در نوع تولید تغییر ایجاد کنیم.”
گفتنی است،سیمان ۱۵ درصد از بتن متراکم ، مورد استفاده در ساخت نیروگاه های هسته ای را تشکیل می دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.