اختصاصی/ گام بلند کاترپیلار برای فتح بازار آسیا

0

کمپانی کاترپیلار با امضای توافقنامه ای با کمپانی کره ای jinsun T.E.C که در زمینه تولید قطعات یدکی ماشینهای سنگین فعالیت می کند،یکی از زیر مجموعه های این کمپانی به نام JSC را خریداری کرد.
طی ۳۰ سال گذشته jinsun T.E.C در زمینه تخصصی تولید قطعات یدکی لودر و بولدوزر فعالیت داشته است.
شهرت این کمپانی در کیفیت بالای محصولات و تحویل دقیق و به موقع آنها همراه با قیمت بسیار مناسب موجب همکاری های متعدد بزرگترین تولیدکنندگان ماشینهای سنگین با این کارخانه شد و jinsun T.E.C را تبدیل به یکی از عرضه کنندگان بنام این قطعات نمود.
این معامله در راستای ادامه همکاری های دوشرکت کاترپیلار و jinsun T.E.C است زیرا در حال حاضر شرکت کره ای مسئولیت تولید بخش عمده ای از نیازهای کاترپیلار را بر عهده دارد. خرید JSC به کاترپیلار این فرصت را می دهد تا با استفاده از تجربیات این شرکت در زمینه تولید لوازم یدکی، به تقویت و بهینه سازی شاسی محصولات خود دست بزند و ضریب اطمینان و مقاومت آنها را افزایش دهد.
به گفته دیوید بزمن، نایب رییس کاترپیلار در بخش تولید شاسی، در سالهای اخیر کاترپیلار سرمایه گذاریهای عظیمی در آسیا و اقیانوسیه با هدف امکان پشتیبانی از مشتریان در حال افزایش خود در این منطقه انجام داده است. این خرید استراتژیک نیز موجب توسعه زنجیره تامین و ظرفیت لوازم یدکی در جهت حمایت از اهداف بلند مدت کاترپیلار در مورد بازار آسیا خواهد بود.
کارخانه JSC نخستین کارخانه متعلق به کاترپیلار در کره جنوبی است و وجود آن به اثرگذاری هرچه بیشتر در منطقه آسیا و اقیانوسیه منجر خواهد شد تا بدین طریق بازار کشورهایی مانند چین، هند، اندونزی و استرالیا را بیش از پیش در تیررس محصولات کاترپیلار قرار دهد.
ریچ لوین رییس بخش آسیا و اقیانوسیه این شرکت نیز می گوید: “کره جنوبی بعنوان یکی از اقتصادهای بزرگ دنیا و با داشتن مجموه ای مناسب و پیشرفته از تامین کنندگان، از اهمیت بسزایی چه به عنوان بازار مصرف محصولات کاترپیلار و چه بعنوان مرکزی برای دسترسی به بازارهای منطقه برخوردار است.”
خرید قطعی JSC منوط به تایید نهایی این معامله از لحاظ عدم مغایرت آن با قانون کره جنوبی توسط مقامات ذی صلاح است. انتظار می رود این تایید در اوایل سال ۲۰۱۰ میلادی اعلام و معامله نهایی شود.
مقامات شرکت jinsun T.E.C نیز با ابراز خوشنودی از انجام این معامله آنرا آغازی جدید با عضویت در خانواده بزرگ کاترپیلار می دانند که در نهایت به سود هر دوطرف خواهد بود.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.