اختصاص یک درصد از یارانه مسکن مهر برای مهارت آموزی کارگران

0

مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان تهران از اختصاص یک درصد از یارانه مسکن مهر برای ارتقای سطح آموزشها و مهارت آموزی کارگران تا سال ۹۱ خبر داد.
به گزارش مهر، حسن عزیزی در گردهمایی راهبردها و ضرورتهای آموزش فنی و حرفه ای و تربیت نیروی انسانی در صنعت ساختمان، گفت: در زمینه آموزش نیروی انسانی و مهارت آموزی چند سند بالادستی داریم که می توان به قانون اساسی، قانون کار و سند چشم انداز اشاره کرد. مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان تهران ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای به نیروی کار حین فعالیت را جزو پیش بینی های قانون کار دانست و اظهار داشت: آموزشها توسط آموزشگاههای دولتی و آزاد پیش بینی شده است که هر ساله بر اساس قوانین، تکالیفی مشخص و اجرا می شود.
عزیزی ادامه داد: در حال حاضر بانک اطلاعاتی کارگران بخش ساختمانی در تمام استانها وجود دارد. ماده ۴ قانون نظام مهندسی نیز برای وزارت کار، مسکن و کشور تکالیفی را مشخص کرده است ولی برای تحقق نرخ رشد اقتصادی ۸ درصدی برنامه که ۲٫۵ درصد آن باید از طریق بهره وری باشد راهی جز آموزش نیروی انسانی وجود ندارد.
وی تصریح کرد: کارگران جزو مظلوم ترین گروهی هستند که در حوادث ناشی از کار هزینه های زیادی را می پردازند. در حال حاضر در حوادث ناشی از کار صنعت ساختمان تحلیل درستی وجود ندارد به نحوی که در کمتر پروژه ای در ساختمان دیده می شود که حادثه ای نداشته باشد و این مسئله به بهره وری ضربه می زند.
این مقام مسئول وزارت کار و امور اجتماعی بیان داشت: هم اکنون دولت تا سال ۹۱ یک درصد از یارانه مسکن مهر را به وزارت مسکن و شهرسازی به عنوان کارفرما و سازمان فنی و حرفه ای به عنوان مجری قرار می دهد تا از این طریق آموزش نیروی کار در دستور کار قرار گیرد.
به گفته عزیزی تاکنون ۳۵۰ هزار نفر نیروی کار مستعد آموزش شناسایی شده است که برای سال اول آموزش ۱۲۰ هزار نفر برنامه ریزی شده است. ۴۷۰ هزار نفر نیز مورد آزمون و سنجش قرار گرفتند و برای سالجاری نیز منتظر اختصاص تسهیلات هستیم.
مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای استان تهران از برنامه ریزی برای صدور گواهینامه های مهارت کارگران صنعت ساختمان خبر داد و گفت: در بخش ساختمان هم اکنون در ۱۵ رشته آموزش مهارت در کار ارائه می دهیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.