اختصاص ۵ درصد تسهیلات بانکی ارزان قیمت به نوسازی بافت های فرسوده

0

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: با تصویب کلیات طرح حمایت از بازسازی بافت های فرسوده در این کمیسیون، بانک مسکن مکلف شد تا پنج درصد از تسهیلات بانکی ارزان قیمت را برای نوسازی این مناطق تخصیص دهد. سیدمحمد کاظم حجازی در گفت وگو با ایرنا، افزود: لایحه رسیدگی به طرح حمایت از بازسازی بافت های فرسوده حدود ۱۴ بند داشت که محوریت آن ایجاد وحدت رویه در نحوه احیاء بافت های فرسوده و تعیین محدوده مورد حمایت آن در قانون بود.
وی با اشاره به ارائه این طرح به صحن مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: براساس این لایحه وزارتخانه های مسکن و شهرسازی، کشور و شهرداری ها باید بتوانند مالکین مناطق بافت های فرسوده را تشویق به نوسازی در یک زمان مشخص نمایند.
نماینده مردم همدان در مجلس اظهار داشت: از سوی دیگر نحوه ورود بخش خصوصی در این قانون دیده شده و ابزارهای حمایتی وسرمایه گذاری های مناسب نیز لحاظ گردیده است.
حجازی اضافه کرد: در این لایحه همچنین نقشی برای سازمان میراث فرهنگی و گردشگری دیده شده تا نسبت به بهسازی فضاها و بناهایی که جنبه میراث فرهنگی دارد، اقدام نماید.
وی گفت: در خصوص دانشکده آموزش هوایی نیز مقرر شد پشتیبانی ساختاری از سوی وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری اطلاعات و راه و ترابری دیده شود و منابع مالی بیشتری به این دانشکده اختصاص یابد.
عضو کمیسیون عمران مجلس در خصوص ارتقا دانشکده آموزش هوایی به سطح دانشگاه، افزود: مقرر گردید نقطه نظرات مسئولان دانشکده اخذ و در کمیسیون تحقیقات و آموزش عالی مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم بازدیدی نیز از این دانشکده بعمل آید.
حجازی توضیح داد: در زمان حاضر دانشکده آموزش هوایی با حدود ۵۰ تا ۷۰ سال عمر اقتضا می کند به صورت کیفی تر فعالیت نماید.
وی در خصوص طرح اصلاح قانون احداث تونل مشترک شهری نیز گفت: پس از بررسی این طرح در کمیسیون، دولت مکلف گردید برای آماده سازی شهرهای جدید منابع مالی لازم را از طریق منابع ملی، استانی و داخلی وزارتخانه های مرتبط نسبت به احداث تونل مشترک مانند آب و فاضلاب و برق و گاز وتلفن مهیا کند.
نماینده همدان اضافه کرد: همچنین دولت مکلف گردید هزینه احداث تونل مشترک شهری را به اضافه ۱۰ درصد سود از هزینه دستگاههای بهره بردار برای هزینه نگهداری تونل کسر نماید.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.