اختصاص۱۵۰میلیارد ریال برای تسهیلات ودیعه مسکن مستاجران کم‌درآمد

0

دبیر ستاد تامین مسکن سازمان بهزیستی کشور گفت: با ابلاغ بانک مرکزی و از محل اعتبارات تسهیلات قرض‌الحسنه بانک ملی ایران، ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه مسکن به مستاجران کم‌درآمد اختصاص می‌یابد.
علی ربوبی در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این که این تسهیلات از ماه جاری به واجدان شرایط پرداخت می‌شود، گفت: این تسهیلات به آن دسته از مددجویان تحت پوشش سازمان تعلق می‌گیرد که فاقد مسکن ملکی بوده و علاوه بر این که در شهرهای بزرگ (با جمعیت بیشتر از ۵۰۰ هزار نفر) زندگی می‌کنند، سابقه ۱۰ سال سکونت در این شهرها را نیز داشته باشند.
وی میزان تسهیلات را ۲۰ برابر درآمدهای جانبی و مستمری فرد اعلام و عنوان کرد: این تسهیلات از یک تا سه میلیون تومان و با سود چهار درصد است که در مدت پنج سال بازپرداخت می‌شود.
دبیر ستاد مسکن سازمان بهزیستی کشور با بیان این که در گذشته سازمان از محل مستمری مددجویان ضمانت بازپرداخت این تسهیلات را تامین می‌کرد، گفت: در گذشته این تسهیلات از طریق بانک مسکن پرداخت می‌شد و این بانک این شرایط را پذیرفته بود، اما از آنجایی که اغلب مددجویان اقساط خود را پرداخت نمی‌کنند، بانک ملی ضمانت سازمانی را نپذیرفته است و مددجویان باید خودشان ضامن معرفی کنند. این در حالیست که سازمان بهزیستی در تلاش است تا تعداد ضامن‌ها را به یک ضامن کاهش دهد.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.