اخراج ۵۲۰۰۰ کارگر در عسلویه طی ۴سال

0

دبیر اجرایی خانه کارگر بوشهر با اعلام اینکه در ۴ سال قبل بیش از ۶۰ هزار کارگر در عسلویه کار می کردند گفت: امروزه حدود ۸ هزار کارگر در عسلویه کار می کنند که این امر نشاندهنده تعطیلی واحدها و بحران صنایع در این بخش عظیم صنعتی کشور است.
عیسی محمد کمالی، با اعلام اینکه عسلویه در ۴ سال قبل بازار خوبی برای اشتغال کشور بود به ایلنا گفت: هنگامی که محمد جهرمی وزیر کار دولت نهم شده عسلویه را منطقه آزاد تجاری اعلام کرد تا این منطقه شامل قانون کار نشود در نتیجه کارگران این منطقه که تابع قانون کار و تامین اجتماعی بودند به یک باره تابع قانون‌آنچه کارفرما می خواهد شدند.
وی با تاکید بر اینکه محروم کردن کارگران از قوانین حمایتی هرگز نمی تواند انگیزه ای برای استخدام باشد گفت: اگر این ادعای آقایان مخالف قانون کار درست بود امروزه ۵۲ هزار کارگر اخراج نمی شد.
دبیر اجرایی خانه کارگر بوشهر با انتقاد ازسیاستگذاری های دولت در امر سرمایه گذاری گفت: متاسفانه حمایت های لازم از این منطقه اقتصادی اشتغالزا صورت نگرفت و شرکتهای پیمانکاری داخلی و خارجی یکی پس از دیگر منطقه را ترک کردند.
وی با انتقاد از اظهارات غیر واقعی مبنی بر اینکه پروژه ها به بهره برداری می رسد گفت: اگر پروژه ها در حال بهره برداری است چرا دایم شاهد تعدیل نیرو هستیم و چرا اخراج های بی رویه اتفاق می افتد.
کمالی گذشته عسلویه را یادآور شد و گفت: در گذشته یک ساعت سرپا می ایستادیم تا یک صندلی خالی شود و بتوانیم در رستورانهای این منطقه اقتصادی غذا بخوریم اما اکنون با صندلیهای خالی روبرو هستیم.
وی از تعطیل مغازه های مکانیکی بقالی ‏ رستوران و سایر مراکز خدماتی در این منطقه خبر داد و گفت: در گذشته هم این مغازه ها فعال و چرخش اقتصادی قابل توجهی داشت اما امروزه عسلویه در حال بحران و تعطیلی است .
دبیر اجرایی خانه کارگر بوشهر با اعلام اینکه در گذشته راه بندان های طولانی در عسلویه اتفاق می افتاد گفت: امروزه می توان با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در منطقه عسلویه را نندگی کنی بدون آنکه نگران تصادف یا مشکل دیگری باشی وی حوزه فعالیت عسلویه را مرتبط با نفت و گاز اعلام کرد و گفت: در گذشته نه تنها این منطقه بازار خوبی برای نیروهای بومی بود بلکه کارگران غیر بومی و حتی کارگر خارجی نیز در این بخش فعالیت می کرد اما امروزه عسلویه تعطیل است و به بیماری در حال مرگ می ماند.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.