اداره برق موجب گرانی خانه در اصفهان شد

0

در دو سال اخیر در اصفهان نه تنها شاهد کاهش هزینه‌های خدمات دولتی نبوده‌ایم بلکه این هزینه‌ها افزایش هم یافته است.
به گزارش ایسنا ، به دنبال مطرح شدن موضوع افزایش قیمت واگذاری انشعابات برق خانگی در اصفهان، احمد تولا دبیر انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افزایش واگذاری انشعابات هر یک از خدمات ارایه شده توسط دولت مانند آب، برق، گاز و…. در قیمت نهایی مسکن تاثیر دارد و این در حالی است که یکی از اهداف اصلی مسکن مهر کاهش قیمت‌ها است و در کنار آن باید هزینه‌های خدمات دولتی نیز کاهش یابد.
وی افزود: مواردی وجود داشته که هزینه انشعاب برق حتی ۱۰ برابر گران‌تر از قیمت مصوب دولت بوده و این امر موجب افزایش ۱۰ تا ۱۵ هزارتومانی هر متر از واحدهای مسکونی می‌شود.
وی ادامه داد: طبق مصوبه هیات دولت در سال ۱۳۷۹ وزارت‌های نیرو، نفت و شهرداری‌ها ملزم هستند تا هزینه تمام شده تامین، انتقال و انشعاب آب، برق، گاز و… برای انبوه سازان به ازای هر واحد مسکونی حداکثر معادل هزینه دریافتی از سازندگان انفرادی باشد.
تولا بیان داشت: وقتی وارد بخش انبوه سازان شویم می‌بینیم که به جای ۲۶۷ هزار تومان قیمت مصوب، برای هر انشعاب برق تا دو میلیون تومان هم پرداخت کرده‌ایم.
وی افزود: هنگامی که به خریدار یک واحد مسکونی می‌گوییم پول انشعاب برق یک میلیون و یا بیشتر تمام شده قبول نمی‌کند چون شرکت برق به او می‌گوید قیمت واگذاری هر انشعاب برق ۲۶۷ هزار تومان است و مشتری تصور می‌کند ما او را فریب داده‌ایم.
دبیر انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان اصفهان تصریح کرد: تاکنون با مدیر عامل شرکت برق و اعضای هیات مدیره این شرکت در اصفهان جلسات متعددی داشتیم، اما استدلال آنها مبنی بر این است که چون هزینه‌های خدمات رسانی بالا بوده این هزینه‌ها باید از جیب مردم و یا ساختمان سازها پرداخت شود.
وی افزود: حتی در سفر اخیر رییس جمهور به اصفهان نیز مشکل را در قالب نامه‌ای مطرح کردیم، که به وزارتخانه ارجاع و رونوشت آن نیز برای ما ارسال شد، اما به نتیجه‌ای نرسیدیم.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.