ارائه تسهیلات ۳۶ میلیون تومانی ساخت مسکن برای خانواده های دو معلول در روستاها

0
به گزارش Consbank، حمیدرضا سهرابی مدیر کل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه‌ای که میان بنیاد مسکن، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در بخش روستایی منعقد شده است گفت: ۲هزار و ۷۰۰خانوار فاقد مسکن یا بد مسکن در روستاها شناسایی گردید و مقرر شد بر اساس اعتبارات بنیاد مسکن تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض، این واحدها نوسازی و بازسازی شوند.
وی افزود: در سال گذشته تسهیلات ۱۵ میلیون تومانی با سود ۵ درصد پرداخت شد و امسال نیز میزان تسهیلات به ۱۸ تا ۲۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد رسید و میزان تسهیلات بلاعوض به ۱۸ میلیون تومان مقرر شد که در مجموع میزان تسهیلات پرداخت شده به روستاییان بین۳۶ تا ۳۸ میلیون تومان است.
سهرابی با بیان اینکه تا به امروز هزار و ۹۰۰ خانوار در روستاها عملیات اجرایی بازسازی واحدهای مسکونی خود را شروع کرده اند، گفت: برخی از خانوارها در مرحله دریافت پروانه ساختمان و برخی در مرحله انعقاد قرارداد هستند، حدود ۱۷۰۰ خانوار نیز در مرحله فندانسیون، ۱۵۰۰ واحد مسکن در مرحله سفت کاری، ۱۳۰۰ واحد مسکونی در مرحله نازک کاری قرار دارند که از این تعداد ۸۰۰ خانه روستایی برای خانواده هایی که دارای دو معلول هستند به پایان رسیده است.
مدیر کل دفتر مسکن روستایی بنیاد مسکن اظهار داشت: عملیات شناسایی توسط سازمان بهزیستی صورت گرفته و با در اختیار داشتن یک بانک اطلاعات تمامی خانواده هایی که دارای دو معلول هستند در نقاط مختلف کشور را شناسایی کرده اند.
وی بیان کرد: پرداخت تسهیلات ۱۸ میلیون تومان در اردیبهشت ماه امسال تصویب شد و تا سال آینده نیز به تمامی خانوادهای روستایی برای نوسازی و بهسازی خانه های روستایی شان همین تسهیلات پرداخت می شود.
*مقاوم سازی ۳۹ درصدی واحدهای روستایی کشور 
سهرابی با اشاره به اینکه طرح مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی از سال ۸۴ آغاز شده و سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی مقاوم سازی می شود گفت: تا به امروز یک میلیون و ۶۷۰ هزار واحد مسکن روستایی به بهره برداری رسیده است و واحدهایی که در حوادث مختلف دچار تخریب شده اند حدود ۳۴۰ هزار واحد است  در مجموع حدود یک میلیون و ۹۱۰ هزار واحد مسکن روستایی در قالب بهسازی توسط بنیاد مسکن مقاوم سازی شده است.
وی توضیح داد: تعداد واحدهای مسکن روستایی موجود در روستاها ۵ میلیون و ۴۰۰ واحد مسکونی است که تا به امروز حدود ۳۹ تا ۴۰ درصد از واحدها مقاوم سازی شده است در صورتی که سالانه ۲۰۰ هزار واحد مقاوم سازی انجام شود تا سال ۱۴۰۵ مقاوم سازی واحدهای مسکن روستایی به ۷۵درصد می رسد.
سهرابی به بانک های عامل که اقدام به ارائه تسهیلات مسکن روستایی می کنند گفت: بانک مسکن میزان تسهیلات مسکن های روستایی را به طور کامل ابلاغ کرده است بانک صادرات، رفاه و ملت بخشی از این تسهیلات ۱۸ و ۲۰ میلیون تومان روستایی ابلاغ کرده اند اما بانک ملی و سپه و تجارت تسهیلات را ابلاغ نکرده اند که امیدواریم هر چه سریعتر این تسهیلات را به روستاییان پرداخت کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.