ارزش صنعت انرژی‌های پاک به ۱/۶تریلیون یورو می رسد

0

مجمع جهانی انرژی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد ، ارزش صنعت و تکنولوژی انرژی پاک تا سال ۲۰۲۰ میلادی به بیش از ۱/۶ تریلیون یورو خواهد رسید .
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، صنعت انرژی پاک تا سال ۲۰۲۰ به سومین صنعت بزرگ جهان پس از خودروسازی و الکترونیک تبدیل خواهد شد . صنعت انرژی های پاک شامل نیروگاهها و زیر ساختهای انرژی بادی ، انرژی های خورشیدی و تولید انرژی های تجدید پذیر می شود که درآمد این صنعت در سال ۲۰۰۷ میلادی به بیش از ۶۳۰ میلیارد یورو رسیده است .
کیم کارستنسن رییس مجمع جهانی انرژی در این باره تاکید کرد ، کشورهای توسعه یافته و صنعتی و همچنین کشورهای در حال توسعه باید زیر ساختهای لازم برای استفاده بیشتر از انرژی های تجدید پذیر را افزایش دهند . کشورهای در حال توسعه باید با کاهش یارانه مصرف سوختهای فسیلی زمینه لازم را برای افزایش مصرف انرژی های تجدید پذیر فراهم کنند . انرژی های پاک تا سال ۲۰۲۰ سهم بیشتری در اقتصاد جهانی خواهند داشت .
بر اساس آمارهای مجمع جهانی انرژی ، آلمان ، آمریکا و ژاپن بیشترین میزان فروش انرژی های پاک را در سال ۲۰۰۸ در اختیار داشتند . چین هم اکنون در رتبه چهارم است ولی پیش بینی می شود طی سالهای آینده سهم بیشتری در بازار انرژی های پاک داشته باشد .
دانمارک بیشترین سهم را در تولید انرژی های بادی دارد و برزیل نیز از لحاظ تولید انرژی از بیو اتانول پیشرفت زیادی داشته است . آلمان نیز در زمینه تولید انرژی بادی و خورشیدی تخصص ویژه ای دارد .
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.