ارقام اجاره‌بها در همه مناطق تهران

0

بنا به گفته اکثر مشاوران املاک در تهران هرچه به فصل تابستان نزدیک می‌شویم وضعیت بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی رو به بهبودی می‌رود.
به گزارشConsBank به نقل از دنیای اقتصاد، در مقابل مشکلات مستاجران با موجران بر سر تعیین نرخ اجاره بها بیشتر می‌شود، چراکه فصل تابستان، فصل جابه‌جایی است و مالکان می‌دانند که مستاجران در هر صورت مجبور به تمدید قرارداد یا جابه‌جایی می‌شوند به همین خاطر برخی از مالکان نرخ‌های اجاره را به دلخواه و خلاف عرف ارزش منطقه اعلام می‌کنند و حاضر نیستند قیمت پیشنهاد شده خود را برای رضایت مستاجر کاهش دهند و همین مساله موجب چالش می‌شود.
در همین حال، این دسته از موجران شرایط اجاره واحد مسکونی خود را، دریافت مبلغ ودیعه به همراه اجاره ماهانه مشخص می‌کنند. اما اینکه چه مساله‌ای باعث می‌شود تا اغلب مالکان این نوع اجاره بها را تعیین کنند و از طرف دیگر برخی از موجران ملک خود را فقط با شرایط رهن کامل به دست مستاجر می‌سپارند، به عقیده مشاوران مسکن دلایل مختلفی دارد که بدین شرح است:اغلب، آن دسته از مالکانی که شرایط پرداخت رهن و اجاره ماهانه را اعلام می‌کنند معمولا افرادی هستند که به مبلغ اجاره ماهانه بیشتر محتاج هستند تا مبلغ ودیعه، زیرا عده‌ای از مالکان که خود به ساخت و ساز مشغول هستند ممکن است ماهانه اقساط بانکی پرداخت کنند یا اینکه هر ماه چک داشته باشند. در این بین، حتی موجرانی هستند که فقط دریافت اجاره ماهانه از مستاجر را، کسب‌وکار خود می‌دانند به همین خاطر آنها تنها با گرفتن مبلغ اجاره ماهانه گذران زندگی می‌کنند.
اما اینکه چه مساله‌ای باعث می‌شود تا مالک، ملک خود را با شرایط رهن کامل بدون دریافت اجاره ماهانه اعلام کند این است که برخی از مالکان مبلغ ودیعه را به مدت قرارداد طی شده با مستاجر، نزد بانک می‌گذارند تا از سود سالانه یا ماهانه بهره‌مند شوند.
از طرف دیگر برخی از موجران کاسب هستند و از مبلغ ودیعه به عنوان سرمایه برای کار خود استفاده می‌کنند.علاوه بر این مالکانی هستند که بنا به پول لازم بودنشان راضی می‌شوند برخلاف خواسته خود، نحوه پرداخت اجاره را به عهده مستاجر بگذارند.به‌طور کلی تعیین نوع پرداخت مبلغ اجاره به شرایط کسب و زندگی مالک بستگی دارد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.