ازتهران مالیات می گیرند اما خرجش نمی کنند

0

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: پنج درصدی که هم‌اکنون دولت به عنوان مالیات نقل و انتقال ملک می‌گیرد حق مسلم شهر است که باید آن را به نفع شهر دریافت کنیم.
به گزارش ایلنا، رسول خادم امروز در ارتباط با لایحه اخذ عوارض نقل وانتقال اموال غیرمنقول در تهران تاکید کرد: باید محکم بایستیم تا عوارضی برای شهر ایجاد کنیم چرا که این عوارض حق شهر است که در نقل و انتقال ملک در تهران، عوارض دریافت کند.
او افزود: نگرفتن این عوارض برای شهر به خود مردم آسیب می‌زند؛ باید جلوی پنج درصدی که دولت تحت عنوان مالیات از این ناحیه می‌گیرد را متوقف کنیم؛ اگر دوستان نگران ظلم بر مردم هستند می‌توانند جلوی آن پنج درصد مالیات دولتی را بگیرند نه مالیات شهرداری.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: این لایحه پیشنهاد شورا به شهرداری بوده چرا که ما معترض دریافت مالیات دولتی برای نقل و انتقال ملک در تهران بودیم.
وی گفت: این امتیاز قانونی را باید داشته باشیم و بعد می‌توانیم اعلام کنیم که از این حق خود استفاده نمی‌کنیم.
همچنین خادم پیشنهاد داد تا مجوز لازم برای اخذ عوارض گرفته شود تا حقوق شهر حفظ شده و سپس می‌توانیم دنبال بازگرداندن پنج درصدی حق قانونی شهر از دولت برویم.
خادم ابراز تاسف کرد و ادامه داد: متاسفانه بسیاری از اقداماتی که در حوزه عوارض شهری به حساب می‌آید توسط وزارت اقتصاد و دارایی حساب می‌شود. به طوری که در بحث ارزش معاملاتی املاک تا قیمت‌های واقعی عقب افتادگی داریم.
خادم افزود: وزارت اقتصاد و دارایی از نقل و انتقال املاک در تهران عوارض می‌گیرد اما آن را به نفع تهران خرج نمی‌کنند.
حبیب کاشانی عضو شورای شهر تهران نیز تاکید کرد: دوستان نگران هستند که مردم هم به دولت و هم به شهرداری عوارضی را برای نقل و انتقال دهند که این موضوع باعث فشار بر مردم شده است.
انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.