اسباب منزل برای کاربرد موقت

0

اسباب منزل برای کاربرد موقت

دانشجویان علوم کاربردی دانشگاه لاهتی فنلاند در پروژه‌ای به نام ری‌هوم (Rehome) اسباب منزل با کاربرد موقتی طراحی کردند. وقتی خانواده‌ها در حال جابجایی هستند و تمام نظم منزل به‌هم‌ریخته است چنین اسبابی به آنها کمک می‌کند تا به‌طور موقت نیازهای اولیه خود را به‌راحتی و به‌سرعت رفع کنند. هنگام وقوع بلایای طبیعی مثل زلزله و سیل یا وقایعی همچون جنگ و بی‌خانمانی هم می‌شود به‌طور موقت از این اسباب استفاده کرد.

در طراحی و ساخت این اسباب تنها از تخته سه‌لا و مقوای تقویت‌شده استفاده شده‌ است. ویژگی‌های اصلی این اسباب، هزینه اندک، آماده‌کردن آسان و سریع و عدم نیاز به هر‌گونه ابزار است.

سوال اول در شروع پروژه ری‌هوم این بود که موردنیازترین اسباب برای زندگی انسان کدام است. طبیعتا نیازهایی چون استراحت، امنیت، دورهم‌بودن و ذخیره‌کردن در صدر لیست قرار می‌گیرد. تخته سه‌لا و مقوا مواد ارزانی است که به‌راحتی می‌توان تامین کرد. اینجا ماده اصلی همان تخته سه‌لاست که در برابر شکستگی، انقباض و تاب‌برداشتن مقاوم است.

 

در این اسباب برای کاربرد موقت، قسمت‌های مختلف به‌صورت چفت به‌ بخش‌های دیگر وصل می‌شود و به‌راحتی و به‌سرعت می‌توان اسباب را آماده استفاده کرد. بدین‌ترتیب نیاز به کاربرد ابزارهایی چون پیچ‌گوشتی، اره، آچار، دریل و … نیست. با صرف یک ساعت زمان می‌توان تمام این بخش‌های را به‌همدیگر چفت کرد و اسباب آماده استفاده است.

اسباب ری‌هوم در Habitare Fair، بزرگ‌ترین نمایشگاه طراحی و دکوراسیون فنلاند در هلسینکی درمعرض بازدید عموم قرار گرفت. تا به‌حال شرکت‌های استورا انسو (Stora Enso)، ایسکو اوی (Isku Oy) و صلیب‌سرخ فنلاند در پروژه شراکت کرده‌اند. هزینه اصلی پروژه ری‌هوم توسط صندوق اجتماعی اروپایی و کمک اتحادیه اروپا تامین شد.

اسباب موجود در این مجموعه عبارتند از: کمد، دراور، تخت کودک، تخت‌خواب سفری، تخت‌خواب، کتابخانه، میز غذاخوری و چارپایه‌ها، تخت‌خواب شخصی.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.