پروژه ساخت استادیوم آتاتورک برای میزبانی مسابقات یورو ۲۰۲۴ در ترکیه

0
میزبان مسابقات یورو 2024

معماران AFL جزئیات طرح پیشنهادی خود را برای استادیومی در ترکیه که ممکن است میزبان مسابقات یورو ۲۰۲۴ باشد، منتشر کرده اند. استادیوم آتاتورک با ایجاد رابطه نزدیک تر بین تماشاچیان و بازی، تقویت آکوستیک و توانایی میزبانی در سطح جهانی، خانه جدید فوتبال ترکیه خواهد بود.

این طرح شامل بازسازی ساختار استادیوم المپیک کنونی خواهد بود که  پیشنهاد آن به عنوان میزبان مسابقات یورو ۲۰۲۴ در آوریل ۲۰۱۸ مطرح شده است. AFL با همکاری فدراسیون فوتبال ترکیه (TFF)، آماده سازی هفت  استادیوم و ارتقا و طراحی سه استادیوم را مورد بررسی قرار داده است.

میزبان مسابقات یورو 2024

بازسازی استادیوم المپیک کنونی از طریق ادغام تکنولوژی مدرن با ساختار فعلی صورت خواهد گرفت. این استادیوم دارای پوششی سفید رنگ خواهد بود و از تکنولوژی باد که انرژی آن از تپه های اطراف تامین می شود، استفاده خواهد کرد. این استادیوم همچنین دارای یک دیوار ویدئو ۳۶۰ درجه خواهد بود که داخل و خارج استادیوم را پوشش خواهد داد. این دیوار ویدئوهایی از قبل و بعد از مسابقه را نمایش خواهد داد و همچنین مصاحبه ها و تشویق های جمعیت را در طول مسابقه به تصویر خواهد کشید.

میزبان مسابقات یورو 2024

به منظور تسهیل استفاده از استادیوم درسال های بین ۲۰۱۸ و ۲۰۲۴، این طرح در دو فاز اجرا خواهد شد. در فاز اول، ردیف های پایین تر جدید به ساختار کنونی اضافه خواهد شد و امکانات بازیکنان تامین خواهد شد. عملیات ساخت به گونه ای سازماندهی خواهد شد که موانع دید ردیف های بالاتر برطرف خواهد شد.

میزبان مسابقات یورو 2024

فاز دوم، شامل ساخت ردیف های بالا با ظرفیت ۹۲۰۰ نفر خواهد بود، همچنین ردیف های بالا شامل  ۲۰۰ SKYBOX با ظرفیت ۱۰ نفر می باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.