استفاده ازعایق های حرارتی نانو در نیروگاه های کشور

0

با هدف کاهش مصرف انرژی صورت گرفت:
استفاده ازعایق های حرارتی نانو در نیروگاه های کشور
برای اولین بار عایق های حرارتی نانو در نیروگاه های کشور مورد استفاده قرار گرفته است.
به گزارش مهر، رضا دوست محمدیان کارشناس فناوری نانو ضمن اعلام این خبر درباره نقش فناوری نانو در کاهش هدرروی انرژی، گفت: یکی از دستاوردهای تکنولوژی نانو در تلفیق با سایر فناوری های روز دنیا و به ویژه در بخش انرژی است.
وی با اشاره به کاربرد فناوری نانو در تولید عایق های حرارتی، اظهار داشت: استفاده از این عایق های حرارتی که از کارآیی بالایی در جلوگیری از هدرروی انرژی در ساختمان ها برخوردار بوده و تاثیر قابل توجهی در کاهش مصرف انرژی در کشور دارد.
این کارشناس فناوری نانو افزود: در حال حاضر در مجموع ۱۱٫۷ میلیون واحدهای مسکونی شهری با زیربنای متوسط ۱٫۲۳ میلیارد متر مربع ساختمان موجود در کشور در هر متر مربع ۳۱۰ کیلووات ساعت انرژی مصرف می شود.
وی با تاکید بر اینکه استفاده از عایقهای حرارتی تولید شده با استفاده از فناوری نانو موجب کاهش قابل توجه ای در مصرف انرژی به ویژه در بخش ساختمانها خواهد شد، بیان کرد: علاوه بر عایقهای حرارتی تاکنون محصولات جدیدی تولید شده با استفاده از فناوری نانو و با کاربردهای متفاوت برای تمام اقشار جامعه به تولید انبوه رسیده است.
دوست محمدیان با اشاره به تولید نانو کاورها به عنوان محصول جدیدی که از چندین لایه مختلف برای حفظ دما و جلوگیری از هدررفتن گرما و سرما تشکیل شده است، یادآور شد: مهمترین لایه آن این کاور بخشی است که با تکنولوژی نوین نانو و از جنس نانو ذرات سیلیکا آیروژل ساخته شده است. به گفته دوست محمدیان عایق های حرارتی تولید شده با استفاده از فناوری نانو هم اکنون در نیروگاه مشهد برای انتقال بخار، کانتینرهای یخچال دار و برخی از صنایع کشور مورد استفاده قرار می گیرد.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.